آخرین اخبار

افزایش ۱۳۰درصدی واردات خودرو تا پایان تیرماه

براساس جدیدترین آمار منتشره از سوی گمرک ایران در ۴ماهه نخست سال جاری واردات خودروهای سواری با حجم موتور ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌سی، رتبه سوم اقلام عمده وارداتی به کشور را به خود اختصاص داد.

در این مدت «وسایل نقلیه موتوری با حجم سیلندر 1500 سی سی تا 2000 سی سی بجز آمبولانس و هیبریدی» با 426 میلیون دلار ارزش توانست سهم 2,69 درصدی از مجموع کل ارزش اقلام واردات را از آن خود کرده و افزایش  129.9 درصدی را نشان می دهد.

از سوی دیگر براساس آمار منتشر شده ارزش «قطعات منفصله جهت تولید خودرو سواری بنزینی با حجم سیلندر 200 سی سی  با ساخت داخل 14 درصد تا کمتر از 30 درصد به استثنای لاستیک» وارد شده به کشور نیز برابر با 311 میلیون دلار بوده که سهم ارزشی 1,96 درصدی را به همراه داشته است.

افزایش آمار واردات خودرو های بنزینی  درچهار ماه منتهی به اردیبهشت سال جاری حالی صورت گرفته است که وزارت صنعت، معدن و تجارت بیش از 20 روز است سایت ثبت‌سفارش را بر روی واردکنندگان رسمی خودرو بسته است و زمان باز شدن سایت به روی این گروه هنوز مشخص نیست. پایان مهلت نمایندگان غیر رسمی که از اواخر سال گذشته از لیست واردکنندگان خودرو حذف شده بودند یکی از دلایلی است که می توان این افزایش را به آن نسبت داد.

به گفته دست اندکاران صنعت خودرو وارد کنندگان متفرقه تنها به مدت 6 ماه و تا اعتبار تاریخ ثبت سفارش خود اجازه ورود و ترخیص خودرو داشتند که این مهلت تیرماه سال جاری به پایان رسید و در این مدت نیز واردکنندگان خودرو  تا جایی که امکان داشت اقدام به واردات خودرو کردند هر چند که در این میان وارد کنندگان رسمی نیز با ثبت سفارش فروشی نیز به روند صعودی واردات خودرو کمک کردند.

عصر خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *