آخرین اخبار

دفاتر ثبت اسناد هزینه اضافی از مردم می‌گیرند

رییس اتحادیه نمایشگاه دارن خودرو ضمن مطرح کردن این که خرید و فروش خودرو در دفا‌تر رسمی چیزی جز بالا رفتن هزینه نیست. گفت: تا به حال کدام دفترخانه کاپوت ماشین را بالا زده تا اصالت خودرو را تشخیص دهد؟

به گزارش کارنت به نقل از اقتصاد آنلاین، محمد موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: در دنیا نقل و انتقال خودرو جزو راحت‌ترین کار‌ها به شمار می‌رود اما امروز ۹۰ درصد شکایت‌هایی که به اتحادیه ما ارجاع می‌شود مربوط به عدم ثبت سند و تعویض پلاک است.

وی گفت: هزینه سند زدن بالا است و همین عامل سبب می‌شود خریدار جدید با پلاک قبلی تردد ‌کند و باعث دردسرهایی برای صاحب پلاک شود همین امر باعث شده که ما هر روز شاهد دعواهای حقوقی در این خصوص باشیم. وقتی پلاک ملی باشد و برگ سبز که‌‌ همان سند است به دست صاحب ماشین داده شود یعنی اصالت این خودرو تائید شده است.

به گفته موتمنی: ثبت در دفا‌تر رسمی چیزی جز بالا رفتن هزینه نیست و دولت و مجلس باید زود‌تر به این امر رسیدگی و تکلیف آن را روشن کند. امروز هزینه ثبت سند برای یک لندکروز چهار میلیون تومان است اما سود این جابجایی یک میلیون تومان هم نمی‌شود پس بر چه اساس باید فقط چهار میلیون تومان بابت جابجایی پرداخت شود.

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. برادر جان اینجا سر گردنست!
    من تو اسکاتلند رفتم از یکی تو خونش ماشین خریدم.فروشنده تو برگ سبز مشخصات من و وارد کرد ومدرک شناسایی من و چک کرد پول رو گرفت و کلید ماشین وته رسید برگ سبزو به من داد وتمام!برگ سبز رو ایشون به اداره راهنمایی ارسال کرد و بعداز یک هفته برگ سبزجدید بنام من وبه آدرس خونه من اومد!اونم بدون هزینه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *