آخرین اخبار

مدعی ساخت خودرو برقی محکوم شد

جعلی بودن نامه منتشر شده در برنامه ثریا، تائید و جمشید آرین اصل بنابر حکم دادگاه محکوم به جزای نقدی و شلاق شد.

به گزارش کارنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، پیرو شکایت سازمان حفاظت محیط زیست از جمشید آرین اصل به اتهام جعل امضای معاون رییس جمهوری و استفاده از اوراق مجعول، رای شعبه 1170 دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدس تهران در این زمینه صادر شد که بنابه رای صادره شده، جمشید آرین محکوم به پرداخت36 میلیون ریال جزای نقدی و تحمل 30 ضربه شلاق شده است.

در متن رای صادر شده آمده است: در خصوص اتهامات جمشید آرین اصل دایر بر جعل سند رسمی و استفاده از آن و نشر اکاذیب، دادگاه با توجه به شکایت سازمان حفاظت محیط زیست، محتویات خبرهای منتشر شده در سایت های اینترنتی، استعلام صورت گرفته از شاکی مذکور و اینکه متهم دفاعی به عمل نیاورده است بنابراین اتهامات انتسابی را نسبت به ایشان محرز و مسلم دانسته با استناد به مواد 533، 535، 698 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1375 وی را به لحاظ جعل به پرداخت مبلغ 18 میلیون ریال و از لحاظ استفاده از سند مجعول به پرداخت 18 میلیون ریال هر دو به عنوان جزای نقدی به نفع صندوق دولت و از بابت نشر اکاذیب به تحمل 30 ضربه شلاق محکوم می کند و اعلام می دارد که رای صادره غیابی بوده و ظرف 20 روز پس از ابلاغ قابل واخواهی در این دادگاه و متعاقب آن نیز ظرف 20 روز قابل تجدید نظر در محاکم تجدیدنظر استان تهران است.

فردی به نام جمشید آرین اولین بار در برنامه ‘ثریا’ ، عدم موفقیت خود در تولید خودروی برقی را به نامه ای از معصومه ابتکار مرتبط دانست و برنامه مذکور سندی جعلی را به عنوان نامه معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در دولت هشتم منتشر کرد، در حالی که این نامه کاملا جعلی بوده و هیچ گاه چنین نامه ای توسط رییس سازمان حفاظت محیط زیست امضا نشده است.

ضمن آنکه تولید خودرو به وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط می شود و سازمان حفاظت محیط زیست فقط استانداردهای مربوطه را تعیین و در صورت عدم رعایت آن، شماره گذاری خودرو را متوقف می کند.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. باسلام. باز هم مافیا کار خودش رو کرد . فردا جناب آرین سر از اروپا و آمریکا در میاره به قطع یقیین. این بداخلاقی های سیاسی چه معنی ای میده دربرابر یک پژوهش گر.ما چمان شده که انقدر بداخلاق شدیم. شلاق!؟نکنید آقا. آبروی امثال پدر بنده رو که 4سال جبهه عذاب کشیدن بااین رفتارهای داعشی نبرید آقا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *