آخرین اخبار

فعلا جایگزینی برای پراید نداریم

مدیرعامل سایپا گفت: با کمک همکاران و قطعه سازان، بالاترین رقم تولید را در شش سال گذشته محقق کردیم و علاوه بر حفظ نیروی انسانی، ۱۲۰۰ نفر همکار جدید در مجموعه سایپا استخدام شدند.
به گزارش کارنت به نقل از ایلنا، مهدی جمالی، مدیرعامل سایپا، در مراسم واگذاری ۵ هزار خودروی زامیاد به مددجویان کمیته امداد، از طراحی و ساخت چهار خودروی صد در صد ایرانی ظرف دو سال آینده خبر داد.
مهدی جمالی با اشاره به تحویل این خودروها گفت:‌ علاوه بر وظایف گوناگونی که سایپا در حوزه مسئولیت اجتماعی بر عهده دارد ما همکاری‌های جدیدی را با دولت برای حل معضل اشتغال آغاز کرده‌ایم. قراردادی که امروز اجرایی شد و درآن کمیته امداد و دیگر نهادها همکاری داشتند بخشی از این وظیفه اجتماعی است.
وی افزود: ظرف روزهای آینده دومین مجمع عمومی سایپا برگزار می‌شود و ما در این مجمع گزارش هایی را به سهامداران ارائه خواهیم داد. بعد از تحریم‌های ظالمانه‌ای که صنعت خودروسازی کشور با آن رو به رو شد سایپا سال ۹۳ رابا ۵ هزار میلیارد تومان زیان انباشته و رسیدن ظرفیت تولید به یک‌سوم به پایان رساند.
جمالی ادامه داد: اما امروز با کمک همکاران و قطعه سازان، بالاترین رقم تولید را در شش سال گذشته محقق کردیم و علاوه بر حفظ نیروی انسانی، ۱۲۰۰ نفر همکار جدید در مجموعه سایپا استخدام شدند. علاوه بر آن با اصلاح ساختار اساسی، زیان شرکت را مرتفع کردیم و به ۶۵۰ میلیارد تومان سود رسیدیم که این موفقیت در فضای همکاری و همدلی که دولت تدبیر و امید اجرا کرد محقق شد.
مدیرعامل سایپا با اشاره به نقش این خودروسازی در اقتصاد کشور گفت: امروز نزدیک به ۵۵ هزار نفر به صورت مستقیم و ۴۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم در واحدهای فروش و قطعه‌سازی در این مجموعه مشغول به کار هستند و نزدیک به ۶ میلیون خودرو از این مجموعه در کشور فعالیت دارند که ۵۰ درصد از سهم حمل و نقل کشور برعهده آنها است. خودروی پراید امروز علاوه بر اینکه یک وسیله نقلیه است تبدیل به وسیله اشتغال شده و با کمترین هزینه در جاده‌های کشور تردد دارد.
وی ادامه داد: ما فعلاً جایگزینی برای خودروی پراید نداریم اما در این خصوص پیشگیری‌هایی انجام داده‌ایم. همچنین برای اولین بار پلت‌فرم جدیدی را طراحی کردیم که ظرف دو سال آینده چهار محصول صددرصد ایرانی را به بازار عرضه کنیم.

قیمت تعدادی از خودروهای ارزان قیمت بازار کشور هند

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *