آخرین اخبار

جریمه سرعت غیرمجاز در جاده‌ها و کلانشهر‌ها چقدر است؟

رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا گفت: در قانون راهنمایی و رانندگی ۲ کد تخلف برای سرعت غیرمجاز تعریف شده که مبلغ جریمه به نسبت تخلف متفاوت است.

به گزارش کارنت به نقل از باشگاه خبرنگاران ، سرهنگ کرمی اسد، رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا  اظهار داشت: در قانون راهنمایی و رانندگی 2 کد تخلف برای سرعت غیر مجاز  تعریف شده  که مبلغ جریمه به نسبت تخلف متفاوت است.
وی ادامه داد:در صورتی که راننده وسیله نقلیه‌ای تا 30 کیلومتر بیش از سرعت مجاز رانندگی کند در کلانشهر‌ها و جاده‌ها 60 هزار تومان، شهر‌های کوچک 45 هزار تومان و در راه‌های روستایی 30 هزار تومان جریمه می‌شود.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا افزود: اگر راننده‌ای از سرعت مجاز بیش از 30 کیلومتر به بالا رانندگی کند در جاده‌ها و کلانشهر‌ها 200 هزار تومان، در سایر شهر‌ها 180 هزار تومان  و در راه‌های روستایی 100 هزار تومان جریمه می‌شود.

سرهنگ کرمی اسد با بیان اینکه برای رانندگی با سرعت بیش از 30 کیلومتر از حد مجاز علاوه بر جریمه، نمره منفی هم در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: برای رانندگان خودرو‌های شخصی 5 تا 10 نمره منفی و برای رانندگان وسایل نقلیه عمومی 10 تا 15 نمره منفی در نظر گرفته می شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *