آخرین اخبار

پژو ۲۰۰۸ تازه برای تست فنی آماده شد

بعد از ماه ها برنامه برای عرضه به موقع پژو ۲۰۰۸ به بازار کشور، امروز شاهد هستیم که ایکاپ شش ماه از برنامه اولیه خود عقب مانده و به تازگی تولید و مونتاژ رسمی این خودرو را در خط تولید ایران خودرو آغاز کرده است. بعد از اینکه فرایند مونتاژ چند دستگاه از ۲۰۰۸ به پایان رسیده است، شرکت ایکاپ آن ها را با شماره گذاری موقت برای انجام تست های جاده ای و فنی به خیابان ها فرستاده است.

با توجه به اینکه دیگر پلاک آزمایش فنی قدیمی به خودروها تعلق نمی گیرد، شرکت های خودروساز و واردکننده برای اخذ مجوز تردد جهت تست خودرو از پلاک های گذرموقت تعریف شده استفاده می کنند. با توجه به تصاویری که به دست ما رسیده است، نسخه های مورد آزمایش از مدل های تولید داخل ۲۰۰۸ در ایران هستند که احتمالا طی چند روز آینده بخش نامه پیش فروش آن ها اعلام می شود. با توجه به بر چسبی که پشت شیشه ۲۰۰۸ موجود در تصویر خورده است، این خودرو از سری نسخه های مونتاژ داخل است که احتمالا جز نمونه های مونتاژ آزمایشی به حساب می آید.
پیش از این شرکت ایران خودرو و سایر خودروسازان و واردکنندگان خودرو، برای ورود محصولات استراتژیک به بازار کشور، حداقل ۲۵ هزار کیلومتر خودرو را در شرایط جوی کشور تست می کردند و برخی حتی نمونه تست شده را به کمپانی مادر تحویل می دانند. جالب است بدانید که برخی کمپانی های چینی خودروهای خود را بیش از ۵۰ هزار کیلومتر در جاده های ایران راه برده اند. ولی امروز شاهد هستیم که به تازگی ۲۰۰۸ برای انجام تست های واقعی به جاده ها آمده و احتمالا فرایند نتیجه گیری از چنین تست هایی هم چند ماهی طول می کشد. البته که بدیهی است تیم پژو نتیجه قطعی را برای تطبیق پیشران EP6 گرفته و می داند که بازخورد حداکثری را از یک موتور توربو در ایران می گیرد.

روزنامه دنیای خودرو

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

  1. ایران خودرو داره بازار گرمی می کنه این خودرو به دلیل حذف بعضی از آپشن ها ارزش خرید نداره چرا که گزینه های بهتری در بازار موجوده

  2. حالا اگه یکی بخواد دقیقا نمونه ی وارداتیشو بخره باید دم کیو ببینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *