آخرین اخبار

نماینده جدید ولوو در ایران مشخص شد

شرکت داتیس خودرو که پیش از این به عنوان یک واردکننده شخصی خودرو در ایران شناخته می شد، به تازگی نمایندگی رسمی هیکو اسپورتیو آلمان (Heico Sportiv) را در ایران گرفته است و قرار است بزودی محصولات این شرکت را به بازار ایران وارد کند.

هیکو اسپورتیو یک کمپانی تیونینگ آلمانی- سوئدی است که کار خود را از سال ۱۹۹۹ آغاز کرده است. این کمپانی تنها به تقویت و بروزرسانی محصولات ولوو مشغول است و به نوعی تیونر اختصاصی این برند سوئدی به حساب می آید. حال هیکو اسپورتیو با اعطای نمایندگی رسمی به داتیس خودرو فرایندی چون هامان را در پیش گرفته است. با اینکه لندروورهای ایووک اجازه ورود به کشور را ندارند، ولی نسخه هامان این خودروها وارد بازار ایران شده اند. مثال اولیه برای این سبک از ورود خودروهای به کشور، مرسدس بنز CLA بود که با نام MEC وارد بازار کشور شد.
حال هیکو اسپورتیو و داتیس خودرو برنامه دارند تا ۵ محصول ولوو را به بازار ایران معرفی کنند. ولوو XC90 که پیش از این توسط افرا موتور به بازار ایران آمده بود، حال با نماد توینری هیکو اسپورتیو توسط داتیس خودرو به کشور باز می گردد. همچنین واردات ولوو XC60، V40، S90 و S60 نیز در دستور کار این شرکت قرار گرفته و احتمالا تا آخر سال ۹۶ حضور این خودروها در جاده های کشور دیده می شود.
مسئله مهم اینجاست که این روش از معرفی برند در ایران، تا به امروز برای تیونرها آنچنان موفقیت آمیز نبوده است. همان طور که شاهد هستید، هامان و MEC موفقیت خوبی را در بازار ایران بدست نیاورده اند. وقتی چنین اتفاقی می افتد، بدیهی است که مشتریان با ذات خودرو مشکلی ندارد و چه بسا واقعا خواهان خرید چنین خودروهایی باشند. ولی نبود واردکننده معتبر برای ارائه خدمات پس از فروش و فراهم سازی جایگاه مناسب برای فروش چنین خودروهایی، باعث می شود تا مشتریان از قید خرید چنین خودروهایی بگذرند.
با اینکه افرا موتور شوروم به نسبت مناسبی را برای ولوو در خیابان شریعتی تهران در نظر گرفته بود، ولی باز هم برای ولوو کافی نبود. مهم ترین مشکلی که پیش از این ولوو در ایران داشته است، مسئله خدمات پس از فروش و نبود قطعات به حساب می آید. همچنین واردات متفرقه XC90 باعث شد تا سفارش های مختلفی از این خودرو به بازار ایران بیاید که تعداد زیاد آن ها با شرایط ایران سازگار نبوده اند. به عنوان مثال نسخه هایی از XC90 در بازار کشور هستند که سفارش مناطق سردسیر بوده و نمی توانند در تابستان های تهران، سیستم تهویه قابل قبولی را داشته باشند.
اگر داتیس خودرو می خواهد که فروش خوب ولوو را در شان این برند اصیل سوئدی تجربه کند، بدیهی است که باید به منزلت مشتریان ولوو توجه کند و فضای مناسب فروش و خدمات پس از فروش را برای خودروهای هیکو اسپورتیو و ولوو در نظر بگیرد.

اسب بخار

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *