آخرین اخبار

اولین ضعف ایکاپ در عرضه ۲۰۰۸

به تازگی شرکت ایکاپ مشخصات فنی قطعی پژو ۲۰۰۸ را اعلام کرده است. همان طور که در خبرهای قبلی به آن اشاره کرده بودیم، ۲۰۰۸های مونتاژ ایران خودرو به موتور ۱٫۶ لیتری توربو ۱۶۳ اسب بخار مجهز است و گیربکس شش سرعته اتوماتیک Aisin دارد. همچنین امکاناتی نظیر سیستم تهویه دوگانه اتوماتیک، سیستم کنترل پایداری، نمایشگر، دوربین و سنسور عقب، شش کیسه هوا، تودزوی پارچه ای و… در ۲۰۰۸های بازار ایران وجود دارد.

شرکت ایکاپ در متن های خبری که به برخی سایت ها اعلام کرده، گارانتی ۲۰۰۸ را دو سال یا ۴۰ هزار کیلومتر درج کرده است. این میزان از گارانتی در تمام دنیا رایح بوده و برندهای مطرحی چون تویوتا، بنز، ب ام و و… گارانتی پایه خودروهای خود را همین مقدار انتخاب می کنند، ولی همیشه این حق را به مشتری می دهند که پکیج های گارانتی بیشتری خریداری کند. امکان سفارش گارانتی بیشتر به کمپانی های مادر، باعث شده تا طی دو سال گذشته خودروسازان گارانتی را به عنوان یک امر رقباتی بشناسند و با انتخاب پکیج حداکثری مانور تبلیغاتی خوبی روی محصول خود دارند. موجی که در ارائه خدمات پس از فروش با گارانتی بالا در کشور راه افتاده است باعث شده تا مشتریان به این مسئله اهمیت زیادی بدهند و به دنبال خودرویی باشند که در کنار کیفیت و امکانات خوب، گارانتی طولانی و معتبری داشته باشد.
این نوع انتخاب شرایط گارانتی برای پژو ۲۰۰۸ تا حد زیادی برای مشتریان کم کاری از جانب ایکاپ دانسته می شود. زیرا رقبای چینی هم قیمت پژو ۲۰۰۸ در ایران حداقل گارانتی ۳ سال یا ۱۰۰ هزار کیلومتر را دارند. با دانستن این مسئله بدیهی است که با عرضه ۲۰۰۸ با گارانتی دو ساله اعتراض بخش عمده ای از مشتریان شکل می گیرد. نکته جالبتر این است که ایران خودرو امروز برای خودرو چون رانا گارانتی بیشتری نسبت به ۲۰۰۸ را در نظر گرفته است و عجیب است برای خودرویی که با فناوری روز در ایران مونتاژ می شود و بر روی کیفیت آن مانورهای تبلیغاتی زیادی انجام می پذیرد، گارانتی به مراتب کمتری از برخی خودروهای ایران خودرو اعلام شده است. وقتی هم از کنار رقبای چینی می گذریم و به رقبای وارداتی اولین کراس اوور پژو در ایران نگاه می کنیم، آن ها با هم گارانتی به مراتب بهتری دارند و ۵سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر توسط نماینده رسمی گارانتی می شوند. بدیهی است که چنین شرایط گارانتی در ایران بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و ذهنیت مشتری را برای معرفی یک خودرو با کیفیت آماده می کند. ولی نبود گارانتی کامل و انتخاب گارانتی پایه برای ۲۰۰۸، می تواند نتیجه معکوس را برای ایران خودرو به دنبال داشته باشد.
با توجه به آخرین اخبار پژو ۲۰۰۸ با قیمت حدودی ۹۹ میلیون تومان به فروش می رسد و احتمالا به مناسب عید فطر پیش فروش آن آغاز می شود. برای همین گارانتی رقبای پژو ۲۰۰۸ را نسبت به رقبای قیمتی و یا رقبای هم کلاس مقایسه می کنیم.

پژو ۲۰۰۸: دو سال یا ۴۰ هزار کیلومتر
چری تیگو۵: پنج سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر
جک S5: سه سال یا ۱۰۰ هزار کیلومتر (در دوره افزایش)- ۵ سال یا ۱۰۰ هزار کیلومتر
بی وای دی S6: سه سال یا ۱۰۰ هزار کیلومتر
رنو داستر: پنج سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر
رنو کپچر: پنج سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر
سانگ یانگ تیوولی: پنج سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر (در دوره افزایش)
نیسان جوک: پنج سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر

روزنامه دنیای خودرو

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سلام
    آیا مسئولین محترم شرکت ایکاپ به این مسئله توجه ندارند که روی زمان آمدن این محصول (شبیه پژو 2008) به بازار چندین بار خلف وعده کرده اند. و یکی خود من که تصمیم داشتم از این محصول داخلی استفاده کنم، منصرف شده ام. چون احساس می کنم عمل این ها هم مثل حرفشان است. حالا هم با این گارانتی 40 هزار کیلومتری مشخصه محصول چیه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *