آخرین اخبار

ابهام در قیمت‌گذاری پژو 2008

ورود اولین خودرو پسابرجامی به بازار کشور در حالی از چندی دیگر آغاز خواهد شد که نحوه قیمت‌گذاری این محصول، به یک پرسش مبهم تبدیل شده است.به گفته مسوولان ایران‌خودرو، پژو 2008 تا چندی دیگر با قیمت 98 میلیون و 900 هزار تومان پیش فروش خواهد شد و این در شرایطی است که شورای رقابت هنوز واکنشی به این قیمت نشان نداده است.

به گزارش کارنت به نقل از دنیای‌اقتصاد، از آنجا که در حال حاضر شورای رقابت مسوول قیمت‌گذاری خودروهای داخلی به‌شمار می‌رود، خیلی‌ها معتقد هستند قیمت محصولات جدیدی که قرار است در قالب قراردادهای خارجی خودروسازان، در کشور به تولید برسند نیز باید از سوی این شورا تعیین شود. با این حال، برخی مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت پیش‌تر عنوان کرده‌اند که قیمت‌گذاری خودروهای جدید خارجی از جمله پژو 2008، آزاد بوده و در اختیار شورای رقابت قرار ندارد.

این در شرایطی است که همین چندی پیش نیز احمد توکلی رئیس هیات‌مدیره سازمان مردم نهاد (دیده بان شفافیت و عدالت)، خارج بودن خودروهای پسابرجامی را از شمول قیمت‌گذاری شورای رقابت، نوعی قانون شکنی دانسته است.در این اوضاع و احوال، موضوعی که بر ابهام قیمت‌گذاری پژو 2008 می‌افزاید، عدم موضع گیری شفاف شورای رقابت در این ماجراست، چه آنکه این شورا هنوز واکنشی به تعیین قیمت خودرو موردنظر توسط ایران‌خودرو، نشان نداده است.هرچند برخی معتقدند دلیل عدم واکنش شورای رقابت، مصوبه‌اش مبنی‌بر آزادسازی قیمت خودروهای بالای 45 میلیون تومان است، با این حال احتمال ورود شورا به قیمت‌گذاری پژو 2008 نیز منتفی نیست. در واقع ازآنجاکه حساسیت‌ها روی قیمت حدودا 99 میلیون تومانی پژو 2008 بالا رفته است، این احتمال وجود دارد که شورای رقابت به ماجرا ورود کرده و ضمن رصد مستندات ایران‌خودرو برای قیمت‌گذاری این محصول، قیمتی جدید را برای آن انتخاب کند.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. با سلام
  به امید تعیین قیمت مناسب تر برای این خودرو.
  درست است که کیفیت آن از تیگو 5 و جک اس5 بالاتر است اما ابعاد آن کمی کوچکتر است و این دلیل نمی شود قیمت آن را هرچقدر که دوست دارند تعیین کنند. بهترین قیمت برای این خودرو 80تا90 میلیون تومان است با فرض اینکه هایما اس7 محدوده 70تا80 میلیون تومان را پوشش داده است و هایما اس7توربو محدوده 90تا100 میلیون تومان را.
  ان شاالله

 2. لطفا مسئولين بازي در نيارن
  ميخواين قيمت رو ببريد بالاي ١١٠ ميليون شفاف باشيد
  بسه ديگه خسته شديم انقدر با شعورمون بازي كرديد
  شوراي رقابت هم جمع كنيد از بيت المال و جيب مردم هزينه نكنيد
  شورايي كه قدرت نداره بره رد كارش بهتره
  يا علي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *