آخرین اخبار

کیان موتور نماینده رسمی خودروسازی بورگوارد آلمان در ایران

در ساعات پایانی روز پنج شنبه پس از مذاکرات نهایی مسئولان شرکت «کیان موتور وارنا» و مدیران ارشد شرکت خودروسازی بورگوارد در مقر این شرکت در شهر برمن آلمان و امضای قرارداد همکاری مشترک. کیان موتور رسما به عنوان نماینده بورگوارد در ایران معرفی شد.

بورگوارد به عنوان خودروسازی با سابقه فعالیت از سال 1929 میلادی که با وقفه ای در حدود نیم قرن در سال 2008 مجددا فعالیت هایش را از سر گرفته با استفاده از تجربیات مهندسان آلمانی و اتریشی سال آینده خط تولید رسمی این شرکت را بعد از مدت ها در آلمان نیز افتتاح خواهد کرد.

اطلاعات رسیده حاکی از آن است که کراس‌اوور شهری BX7 با پیشرانه 2 لیتری توربو 225 اسب‌بخاری نخستین محصول بورگوارد در ایران خواهد بود و در قدم بعد شرکت کیان‌موتور وارنا،  کراس‌اوور BX5 که یک سایز کوچک‌تر از BX7 است را به بازار عرضه خواهد کرد.هنوز مشخص نیست که برنامه عرضه مدل BX5 نیز در سال جاری محقق می‌شود یا خیر.

کراس اوور متوسط شهری بورگوارد احتمالا با قیمتی کمتر از 200 میلیون تومان کارش را در بازار ایران آغاز خواهد کرد.

هم اکنون ریاست هیئت مدیره این شرکت بر اساس اسناد رسمی بر عهده آقای مصطفی منصوری است و دیگر اعضای هیئت مدیره این شرکت آقایان رضا منصوری ومسعود صرافها هستند.مدیر عامل این شرکت بر اساس تغییراتی که در چهارم آذرماه سال گذشته اعلام شده آقای خلیل حسن آبادی است.

عصر خودرو

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *