آخرین اخبار

حضور بورگوارد در ایران قطعی شد

بورگوارد به عنوان یک نشان آلمانی که این روزها در چین مونتاژ می شود و فناوری روز فولکس واگن را با خود همراه دارد، قرار است طی چند روز آینده نام شریک ایرانی خود را اعلام کند. صفحه رسمی اینستاگرام بوگوارد اعلام این خبر را از شنبه هفته آینده اطلاع رسانی کرده است و گفته است که برنامه عرضه ۶۰ محصول را در بازار ایران دارند. برخی از مدل های بورگوارد سال گذشته برای انجام آزمایش فنی به ایران وارد شده اند و مدتی در اختیار شرکت کروز و گروه بهمن بودند.
آشنایی با محصولات بورگوارد در ایران
BX5

بورگوارد BX5 به عنوان خودرویی کراس اوور شناخته می شود که به پیشرانه ۱٫۸لیتری توربو ۱۹۰ اسب بخار مجهز است و قدرت این پیشرانه توسط یک گیربکس شش دنده اتوماتیک به چهار چرخ خودرو منتقل می شود. همچنین یک پیشرانه ۱٫۴لیتری توربو هیبریدی هم برای BX5 قابل سفارش است که قدرت آن تا ۲۵۳ اسب بخار نیز اعلام می شود. این نسخه به گیربکس هفت دنده اتوماتیک دو کلاچه مجهز است. این خودرو در فولترین مدل حدود ۱۸۰ هزار یوآن قیمت دارد.
BX7

این خودرو به موتور دو لیتری توربو مجهز است که در برخی نسخه ها تا ۲۵۵ اسب بخار قدرت تولید می کند و گیربکس هفت دنده دوکلاچه آن قدرت را به چهار چرخ منتقل می کند.
خودروهای بورگوارد از نظر کیفی و فنی در سطح بالایی قرار دارند و به خاطر حامیان فنیشان، در بازارهای مختلف جهانی حضور پیدا کرده اند. امکاناتی نظیر دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم تهویه دوگانه، سقف پاناورمیک، شش کیسه هوا، کروزکنترل هوشمند، تودزوی چرم طبیعی، حافظه صندلی جلو، هدآپ، رادار نقطه کور و خطی، ترمز پارک برقی و… از جمله امکانات خودروهای بورگوارد شناخته می شود. البته احتمال دارد در صورت عرضه این خودروها به بازار ایران، برخی امکانات سطح فول در آن ها دیده نشود.

اسب بخار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *