آخرین اخبار

آغاز فروش پژو ۲۰۰۸ تا دو هفته دیگر

برخی منابع داخل ایران خودرو اعلام می کنند که ایران خودرو و ایکاپ می خواهد تا دو هفته آینده فروش پژو ۲۰۰۸ را بالاخره آغاز کند.

منابع داخلی از برنامه فروش ۲۰۰۸ با نام طرح فروش ویژه عید فطر اعلام می کنند و گویا قیمت ۹۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قطعی شده است. این احتمال هم وجود دارد که فروش این کراس اوور فرانسوی از سوم تیر آغاز شود. در صورتی که قیمت فوق مورد تایید ایران خودرو در زمان فروش باشد، طبق قوانین پیش فروش خودرو حداکثر ۵۰% بهای رسمی خودرو دریافت می شود. به عبارتی پیش پرداخت ۴۹ یا ۵۰ میلیون تومان برای خرید دو ودیعه ای خودرو اعلام خواهد شد. ایران خودرو هم موظف است که طبق قوانین فروش به پیش پرداخت مشتریان تا زمان تحویل سود مشارکت را اعطا کند. در حال حاضر این شرکت برای بیشتر محصولاتش سود مشارکت سالانه ۲۳% را در نظر گرفته است.
پیش از این طبق نامه ی منتشر شده در اواخر سال ۹۵، ایکاپ می تواند ظرفیت فروش حدود ۷ هزار دستگاه را داشته باشد و با توجه به برنامه تولید پایان سال، به احتمال زیاد تعدادی از سهمیه های آتی خود را در این طرح فروش خرج می کند. تحویل سری اول ۲۰۰۸ از ماه شهریور آغاز می شود.
تا به امروز نصب موتور ۱٫۶ لیتری توربو ۱۶۳ اسب بخار با گشتاور ۲۴۰ نیوتون متر بر روی ۲۰۰۸ مونتاژ داخل قطعی شده است. گیربکس شش سرعته اتوماتیک هم بر روی نسخه های داخلی نصب می شود و مانیتور و دوربین عقب برای آن در نظر گرفته شده است. ولی در کاتالوگ رسمی ایکاپ هنوز از تعداد کیسه هوا و سیستم تهویه صحبتی نشده است. طبق نسخه مونتاژ داخلی که در محوطه برج میلاد و نمایشگاه خودرو تهران حضور داشت، ۲۰۰۸های مونتاژی به احتمال قوی به شش کیسه هوا و سیستم تهویه اتوماتیک دوگانه مجهز است. همچنین تودوزی این خودرو از نوع پارچه بوده و کروزکنترل و محدودکننده سرعت بر روی ۲۰۰۸های مونتاژی نسبت می شود. ولی گویا سیستم تنظیم حساسیت کنترل پایداری از روی آن حذف شده و امکاناتی نظیر مونروف، سنسور پارک جلو، رادار نقطه کور و… بر روی نسخه های مونتاژی وجود ندارد.

اسب بخار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *