آخرین اخبار

تسلا در تهران شارژ شد/ BYD e۶ در انتظار حمایت دولت

مدیرعامل کارمانیا با اشاره به اینکه از پاییز خودرو تانگ را در خیابان‌های ایران خواهیم داشت، از برنامه ریزی برای عرضه خودرو BYD e6 برای استفاده در

ناوگان حمل ونقل عمومی خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل از اقتصاد آنلاین، پویا سالاری مدیرعامل شرکت خودروسازی کارمانیا در یک نشست خبری به برنامه این شرکت برای عرضه خودروی برقی BYD e6، اشاره و تصریح کرد: طی دو ماه گذشته توجه ویژه ای از سوی دولت به خودروهای برقی صورت گرفته وخبرهای خوبی در راه است.

وی با اشاره به اینکه از هفته آینده BYD e6   پلاک آزمایشی را برای سطح شهر دریافت می کند، اظهار کرد:احتمالا پلاک ملی نیز طی یک ماه آتی دریافت خواهد شد تا شاهد استفاده از این خودرو در ناوگان حمل و نقل عمومی باشیم.

سالاری با اشاره به اینکه  هزینه شارژ این خودرو بسیار ناچیز و حدود 5 هزار تومان است، ادامه داد:با هر بار شارژ امکان پیمایش 400 کیلومتر وجود دارد و به علاوه باتری و موتور دارای گارانتی 5 ساله هستند.

به گفته او برنامه ریز برای تولید این خودرو به بازخورد مصرف کننده و بازار و تصمیمات دولت و سیاست های حمایتی بستگی دارد چرا که تولید این خودرو نیازمند سرمایه گذاری سنگین است.

در حاشیه این نشست خبری از مگ دنلا و بندیگت، زوج سوئیسی که ۵۰ روز است سفر خود را به نقاط مختلف دنیا با تسلا S85 آغاز کرده اند، تقدیر شد. این زوج در جریان سفرشان به تهران از ایستگاه شارژ استاندارد خودروهای برقی  در شرکت خودروسازی کارمانیا استفاده کردند.

گفتنی است ایستگاه شارژ استاندارد خودروهای برقی در ایران، تنها در شرکت خودروسازی کارمانیا دایر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.