آخرین اخبار

تیگو۷، نمادی از تکامل یک برند نوپا

شرکت خودروسازی چری را می توان سمبل حرکت خودروسازان مستقل چینی به سمت جهانی شدن با رویکرد بهبود مستمر در تولید و طراحی محصولات جدید نامید.

به گزارش کارنت به نقل از عصر ایران ، نزدیک به ۲ دهه پیش استارت فعالیت این خودروساز در شهر ووهو چین خورده شد و نخستین محصول تولیدی خودروی چری کویین بود و در طول این مدت پیشرفت این برند به لحاظ تنوع و کیفیت تولید بسیار مناسب بوده است.

کمپانی چری از سال ۲۰۱۴ و با معرفی خودروهای کانسپت آلفا و بتا که به تولید مدلهای تیگو۵ و آریزو۵ انجامید سبک و خط و مشی جدیدی را به وجود آورد، از سوی دیگر ارائه یک خودروی کانسپت جنجالی با نام TX که در نمایشگاه خودرو ژنو به عنوان یکی از مهم ترین و بزرگترین رویدادهای خودرویی که با حضور غولهای بزرگ برگزار می گردد نیز توانست شگفتی بزرگی ایجاد کرده و به عنوان بهترین خودروی کانسپت معرفی گردد تا این برند چینی در مقابل غولهای پر مدعا عرض اندام نماید و از آینده درخشان خود سخن بگوید.

این کانسپت با توجه به استقبال بالا در دستور کار تیم مهندسی و طراحی بین المللی چری که از میان با تجربه ترین مهندسان بین المللی با ملیت های گوناگون انتخاب شده بودند قرار گرفت تا به تولید نهایی برسد ، در اصل این اقدام استراتژی چری برای نشان دادن توان مهندسی و طراحی بین المللی خود بود و در نهایت این خودروی مفهومی با نام تیگو۷ شکل گرفت و تولید گردید.

تیگو۷ با خود سیستم های جدید و پیشرفته چری در تولید موتور و سیستم انتقال قدرت را همراه داشت. قلب تپنده این خودرو با موتور ۱٫۵ لیتری توربوشارژر که توسط شرکت معروف و صاحب نام اتریشی AVL طراحی گردیده، همواره دارای بهره وری بالا و مصرف سوخت پایین است، همچنین گیربکس خودرو از نوع دو کلاچه بوده که توسط شرکت معتبر آلمانی “گتراگ” طراحی شده و شاسی آن دست پخت شرکت بریتانیائی است.

تیگو۷ را می توان نمونه ایی از حمله چینی ها به بازار خودروهای شاسی بلند نیمه لوکس نامید که مهمترین رقیب و صاحب این بخش بازار تا کنون کره ایی ها با دو مدل اسپورتیج و توسان هستند که با توجه به اختلاف قیمت بیش از ۵۰ میلیون تومانی و طراحی و آپشن ها، و گارانتی مشابه می تواند رقابت سختی را با رقبای کره ایی آغاز نماید.

گرچه باید تیگو۷ را یک ساختار شکن چینی در ورود به بخش پر رقابت بازار نامید اما از سوی دیگر این روند پیشرفت در مورد این خودروساز نیز مورد تحسین است و انتظار می روند تا در آینده نزدیک شاهد حضور جدی شاسی بلندهای زیبای چینی و رقابت تنگاتنگ انها با خودروهای کره ایی باشیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.