آخرین اخبار

محصول دیگر سیتروئن برای بازار ایران مشخص شد

در شرایطی که سایپا و سیتروئن هنوز رسما برنامه مشترک خود برای عرضه محصولات جدید به بازار کشور را اعلام نکرده اند، گفته می شود طرفین بر سر عرضه دو محصول اولیه به توافق رسیده اند. این دو شرکت پس از توافق هسته ای و برجام، تفاهم نامه همکاری مشترک با یکدیگر امضا کرده و قرار است طی سال جاری وارد فاز اجرایی شوند.

به گزارش کارنت به نقل از خودروکار، آن طور که یک منبع آگاه عنوان می کند، سایپا و سیتروئن قصد دارند در فاز اول همکاری مشترک خود، دو محصول  شامل مدل های C4 و C3-XR ‌را روانه بازار کنند.

به گفته او، این دو خودرو ابتدا از طریق واردات روانه بازار ایران خواهند شد و پس از انجام بازارسنجی لازم، تصمیمات نهایی در مورد تولید آنها گرفته می شود. این منبع آگاه تاکید می کند که عرضه مدل C4 در اولویت قرار دارد و این محصول به احتمال فراوان اولین خودرو تولیدی جدید سیتروئن در ایران و در قالب همکاری مشترک با سایپا خواهد بود.

به گفته او، همچنین مدل C3-XR که پس از C4 عرضه خواهد شد نیز احتمالا جزو محصولات تولیدی سیتروئن در ایران خواهد بود، هرچند این موضوع بستگی به میزان استقبال مشتریان از مدل های وارداتی آن دارد.

اظهارات این منبع آگاه در شرایطی است که طبق توافق سایپا و سیتروئن، مالکیت 50 درصد از سایت کاشان سایپا به خودروساز فرانسوی واگذار خواهد شد. در واقع سیتروئن با خرید نیمی از سایپای کاشان (که یکی از مجهزترین سایت های تولیدی در خودروسازی کشور است) عملا به بازیگری مدعی در خودروسازی ایران تبدیل خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.