آخرین اخبار

گروه بهمن به‌زودی خودروی FAW B30 را روانه بازار خواهد کرد

شرکت بهمن‌موتور پس از عرضه موفق نخستین محصول FAW در بازار ایران هفته گذشته سدان کامپکت جدید B30 را برای ورود به بازار معرفی کرد، خودرویی که با توجه به سابقه خوب FAW در ایران و توانایی‌هایی که B30 عرضه می‌کند می‌توان موفقیت آن را پیش‌بینی کرد.

شرکت FAW که در زمره بزرگ‌ترین خودروسازان چین قرار دارد و به تولید محصولات فولکس‌واگن در این کشور می‌پردازد با عرضه مدل B50 F (آسا) در بازار ایران، قدم بزرگی را در ابتدای راه برداشته است. این شرکت از سال 2010 تحقیق و توسعه سدانی شهری را در دستور کارش قرار داد که نتیجه آن تولد مدل جدید B30 بود.

این خودرو بنا بر پایه پلت‌فرم PPQ35 شریک آلمانی‌اش یعنی فولکس‌واگن بنا شده و به‌نوعی برادر فولکس‌واگن جتا و بورا به حساب می‌آید و از این نظر می‌توان آن را بالاتر از رقبای چینی‌اش در بازار ایران دانست. در دل این سدان کامپکت پیشرانه‌ای 1.6 لیتری با حداکثر توان 107 اسب بخار قرار دارد که همانند B50 F از گیربکس 6 سرعته اتوماتیک طراحی شده توسط AISIN ژاپن بهره می‌برد. آیسین بزرگ‌ترین تولیدکننده گیربکس‌های اتوماتیک در سطح جهان است و هم‌اکنون شرکت‌های معتبری از جمله تویوتا از گیربکس‌های تولیدی این شرکت در محصولات خود بهره می‌برند.

B30 با اتکا به این ترکیب فنی، در سیکل ترکیبی مصرف سوختی کمتر از 7 لیتر دارد که رقم مناسبی در این کلاس است. سدان 4625 میلی‌متری جدید FAW برای بازار ایران با وزن خالص 1.2 کیلوگرم و ظرفیت فضای صندوق 480 لیتر (که یکی از بزرگ‌ترین صندوق‌ها در این کلاس است)، خودرویی مناسب برای خانواده‌ها است ضمن آنکه فاصله محوری 2.6 متری باعث می‌شود فضای داخلی مناسبی داشته باشد. غیر از خانواده‌ها، قطعا جوانان هم این خودرو را خواهند پسندید چراکه طراحی به‌روزی دارد که شبیه به طرح‌های قدرتمند اروپایی است و قطعا به‌زودی کهنه نخواهد شد. این خودرو همچنین با بهره‌گیری از آپشن های مناسب، می‌تواند جایگاه مناسبی داشته باشد. گیربکس آیسین تنها بخش ژاپنی این خودرو نیست چراکه سیستم فرمان برقی آن هم از فناوری ژاپنی بهره می‌برد که در زمان تردد در شهر نرم است و در زمان حرکت با سرعت‌های بالا سفت‌تر می‌شود تا تعادل خودرو حفظ شود.

ایمنی یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها در زمان طراحی این خودرو بوده است و FAW با دانش بالایی که در شراکت با شریک آلمانی‌اش به دست آورده، از فولاد با استحکام بسیار بالا در شاسی این خودرو استفاده کرده است که باعث می‌شود شاسی خودرو مقاومت بالایی در زمان تصادف داشته باشد. به‌علاوه در شاسی این خودرو نقاط شکست مناسبی طراحی شده که در زمان تصادف احتمالی، به‌خوبی می‌تواند نیروی تصادف را جذب و مستهلک کند. در کنار ایربگ ها، این خودرو از سیستم کنترل پایداری نیز برخوردار است که باعث می‌شود تعادل خودرو در شرایط مختلف حفظ شود. به‌علاوه این خودرو به سیستم کمکی آغاز در سربالایی هم مجهز است تا در زمان حرکت در شیب‌های تند، نگرانی از بابت حرکت رو به عقب خودرو نداشته باشید.

در زمینه امکانات رفاهی هم B30 گزینه ایده‌آلی است و طیف مناسبی از امکانات را عرضه می‌کند. از جمله امکانات این خودرو می‌توان به نویگیشن، سیستم صوتی با شش اسپیکر، دوربین و سنسورهای عقب و صندلی و فرمان چرمی اشاره کرد.

این خودرو هم‌اکنون در آستانه ورود به بازار ایران است و بزودی شرایط فروش این خودرو منتشر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.