آخرین اخبار

خودروی پژو 2008 مونتاژ داخل، امروز رونمایی می‌شود

همزمان با سفر دکتر روحانی در بهمن ماه 94 قرارداد جدید از سرگیری همکاری‌ ایران خودرو و پژو  نهائی شد به این صورت که با حضور رییس جمهور ، نخست وزیر فرانسه، وزیر صنعت، معدن و تجارت این قرارداد به امضای مدیران عامل دو شرکت خودروساز رسید. ایجاد شرکت مشترک ایرانی فرانسوی با سهامداری 50درصدی هر یک از طرفین مهمترین بخش این قرارداد است که به انتقال تکنولوژی، تولید محصولات جدید و همچنین استفاده از بازارهای صادراتی منتهی خواهد شد.

در این قرارداد طی 5 سال تا 400 میلیون یورو (451 میلیون دلار) سرمایه گذاری در زمینه تولید محصولات جدید جدید، تحقیق و توسعه انجام خواهد گرفت. تولید مشترک سه نوع خودروی 208، 2008 و 301  در این قرارداد تعریف شده که قرار است در شرکت مشترک”ایکاپ” با سهم پنجاه درصدی هر یک از طرفین با اولویت صادرات 30 درصد از محصولات  انجام شود.

در حال حاضر بیش از یک سال از امضاء این قرارداد می‌گذرد و براساس اعلام رئیس جهمور قرار بود خط تولید 2008 اسفند ماه امسال رونمایی می شد.  اما  به دلیل مشکلات روند داخلی سازی تولید اولین محصول مشترک ایران خودرو و پژو (2008)  وعده روحانی اجرایی نشد، زیرا مطابق اعلام وزارت صنعت و مسئولان ایران خودرو اولین تولید مشترک باید در سال نخست به 40 درصد ساخت داخل برسد اما تعامل کند قطعه سازان کشور و تأمین کننده‌های زنجیره پژو باعث شد تا داخلی سازی این محصول فرانسوی به سرعت انجام نشود.

بنا اذعان بیگلو دبیرانجمن قطعه سازان  راه اندازی یک خط تولید نخست به صورت مونتاژ قطعات “سی بی یو” خودرو انجام و سپس با شناسایی ایرادات استفاده از قطعات داخلی انجام خواهد شد. براساس این گفته ها داخلی سازی یک خودرو در فازهای مختلفی انجام می‌شود به عنوان نمونه در محصول 2008 نخست  قطعات حجم و کم ارزش تولید و سپس در فاز دوم قطعات مکانیکال  داخلی سازی می شود.

براساس اخبار رسیده، امروز سه شنبه خودروی فرانسوی پژو 2008 که هنوز مشخص نیست تا چه میزان داخلی سازی شده، رونمایی خواهد شد.

ایرانجیب

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. خدا بخير كند از اين ايرانخودرويي ها با اين حجم گستاخي چي مشه انتظار داشت،همه سر و كله ميشكنن براي اين ماشين!!!موتور ١٦٠٠ تنفس طبيعي گذاشتن روش!!!تو نمايشگاه گفته بودن ١٦٠٠ توربو حالا ميگن تنفس طبيعي!!!گفته بودن ٦سرعته ي اتومات حالا ميگن ٤ سرعته ي اتومات!!نميدونم اگه فيس ليفته پس اين مشخصات گير باكس كه مال مدل ٢٠١٤ هستش،چيكار ميكنن اينها خدا ميداند

    1. قیمت واقعی اون که تو نمایشگاه بهت گفتن با آپشنهای وعده داده شده 150 تومن با کیفیت برتر ایرانی ارائه میشه فعلا نسخه پایه و سرهم بندیش 90 هستش دست ایرانخودرو دیگه واسه همه رو شده

  2. زودتر بخرین تا گند نزدن توش همین که متخصصان درستکار ایران رو ماشین دست میبرن دیگه ماشین نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.