آخرین اخبار

چهل سال تحول در یک طرح بنز

اگر شما از علاقه‌مندان به سدان‌های قدیمی W123 بنز هستید، باید به بررسی مدل‌های آتی W213 کلاس E بپردازید. این ارزیابی به شما نشان خواهد داد که بنز چه چشم‌اندازی را برای آینده پیش‌بینی کرده و با چه سیر تحولی به این روند و زبان طراحی دست یافته است.

به گزارش کارنت به نقل از عصر ایران، این رندر نه تنها یک نگاه اجمالی به 40 سال تحول مرسدس بنز را نشان می‌دهد، بلکه حکایت از انقلاب صنعت اتومبیل‌سازی در طول زمان دارد.

با وجود اینکه 40 سال از تولید W123 می‌گذرد، استفاده از فرمول‌های نسل‌های پیشین در خودروهای مدرن کلاس E در طرح جدید به چشم می‌خورد. از جمله این ضوابط می‌توان به درب کشیده موتور در جلو اشاره کرد. در مدل جدید این خودرو درب موتور مانند اسلافش بدون قوس و برآمدگی ارائه شده است. این ساختار در چهل سال پیش یکی از ویژگی‌های سدان‌های لوکس محسوب میشد.

W123 قدیمی در اصل در ژانویه ۱۹۷۶ معرفی شد و در واقع آغاز یک موفقیت بود. به طوری که یک سال پس از آغاز تولید آن، در مدت کوتاهی پس از رونمایی به فروش رسید. تقاضای سیری‌ناپذیر خریداران تا حدی بود که مدل‌های کارکرده دست دوم نیز در سال اول با قیمت برابر محصول نو خرید و فروش می‌شدند.

با وجود این شباهت‌ها در طرح ارائه شده، به این نکته فکر کنید که اگر یکی از جوانان 1976 اینک طرح جدیدی از نسخه W213 کلاس E را ببینید، چه خواهد گفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *