آخرین اخبار

معين موتور نمايندگی رسمی سئات اسپانيا در ايران شد

فولكس واگن آلمان بعنوان بزرگ ترين خودروساز جهان دارای چندين برند است . فولكس ، سئات ، اشكودا ، آئودی ، پورشه ، بنتلي ، لامبورگينی و بوگاتی در بخش خودروهای سواری ، لوكس و سوپر اسپرت و فولكس ، مان و اسكانيا در بخش خودروهای تجاری .

مجموع اين برندها باعث مَی شود تا گروه فولكس واگن عنوان بزرگ ترين خودروساز جهان را از آن خود كند . در چند سال گذشته همواره عنوان پرفروش ترين خودروساز جهان نيز بين فولكس و تويوتا دست به دست شده است اما سرانجام در سال ٢٠١٦ فولكس با اقتدار تويوتا را پشت سر گذاشت و لقب پرفروش ترين خودروساز جهان را از آن خود كرد .
حال فولكس با برند هايش قصد ورود به بازار ايران را دارد . در خانواده فولكس واگن اولين برندي كه بطور رسمی وارد ايران شده است ، سئات اسپانيا است .
سئات از قديمی ترين شركت هاي خودروسازی اروپا و قديمی ترين خودروساز اسپانيا است . اين شركت با حدود ٧٠ سال قدمت از ميانه دهه ٩٠ ميلادي در كنترل فولكس واگن قرار دارد . از سال های ميانی آخرين دهه قرن بيستم آلمانی ها كنترل و مالكيت سئات را در اختيار دارند . اكنون ١٠٠ درصد سهام اين خودروساز اسپانيايی درمالكيت فولكس آلمان قرار دارد . خودروهای سئات از موتور ، گيربكس ، قواي محركه و پلت فرمً يكسانی با خودروهاي فولكس واگن بهره می برند . در واقع همه مدل هاي سئات يك برادر يا خواهر در ميان محصولات فولكس واگن دارند . تفاوت سئات با فولكس را می توان مشابه تفاوت هيوندای و كيا دانست ! همانطور كه خودروهاي هيونداي و كيا از قواي محركه يكسان و پلت فرمً مشتركي بهره مَي برند و تنها درظاهر و بدنه تفاوت دارند ، خودروهاي سئات و فولكس نيز از نظر فني ، قواي محركه و پلت فرمً كاملا يكسان هستند و تنها بدنه و ظاهري متفاوت دارند .
معين موتور بطور كاملا رسمي نمايندگي سئات را در ايران أخذ كرده است و با مراجعه به سايت بين المللي سئات مَي توانيد در بخش نماينده ها نام معين موتور را بعنوان نماينده رسمي سئات در ايران مشاهده كرد . معين موتور از سال ١٣٨٨ تا به امروز بعنوان نماينده رسمي پورشه برند لوكس و اسپرتي فولكس واگن در ايران به فعاليت پرداخته است. حال بعد از ٨ سال ارائه خدمات متمايز به مالكين و خودروهای پورشه در ايران ، از اين پس اين شركت بعنوان نماينده رسمي سئات هم به فعاليت خواهد پرداخت . بدين ترتيب معين موتور نماينده دو برند از خانواده فولكس واگن يعني پورشه و سئات خواهد بود .
نام معين موتور هفته گذشته در مركز أصناف ايران بعنوان نماينده رسمي سئات ثبت شد و همانطور كه اشاره شد نام اين شركت در سايت اصلی شركت سئات نيز بعنوان نماينده ايران مدتی است درج شده است .
كار واردات خودروهاي برند سئات بزودي آغاز خواهد شد و به همين جهت ساخت شوروم مركزی اين برند در خيابان عباس آباد تهران در محل سابق نمايشگاه اتو پورشه در حال انجام است .
خودروهاي سئات در بازار اروپا و جهان بعنوان خودروهاي اسپرت با عملكرد خيره كننده و هندلينگ و شتاب بالا شناخته مَي شوند . رويكرد اين برند از خانواده فولكس واگن جذب خريداران جوان و علاقمند به عملكرد اسپرتي بوده است كه در اين زمينه بسيار موفق عمل كرده است.

اسب بخار

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *