آخرین اخبار

برنامه چین برای فروش 35 میلیون خودرو

چین هدف فروش 35 میلیون دستگاه خودرو تا سال 2025 را تعیین و اعلام کرده است حداقل یک پنجم از این میزان باید فروش خودروهای دارای سوخت غیرفسیلی باشد.به گزارش رویترز، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین اعلام کرد توسعه شهری‌سازی در چین و همچنین توسعه خودروسازان چینی در بازارهای خارجی موجب خواهد شد فروش سالانه خودرو نسبت به کل فروش در سال گذشته حدود 25 درصد رشد کند.

 

این وزارتخانه اعلام کرد فروش خودروهای دارای سوخت غیرفسیلی تا سال 2020 به 2 میلیون دستگاه خواهد رسید و تا سال 2025 تولید و فروش این نوع خودروها بیش از 20 درصد از کل تولید و فروش خودرو را تشکیل خواهد داد. به این ترتیب طی دهه آینده فروش خودروهای دارای سوخت غیرفسیلی بیش از 7 میلیون دستگاه خواهد بود. این وزارتخانه همچنین اعلام کرد طی دهه آینده خودروسازان چینی صادرات به کشورهای توسعه یافته را افزایش خواهند داد.

دنیای اقتصاد

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. پس شیرین از خیر ماشین های خوب و با کیفیت اروپایی بگذریم چون بعدشم چراغ و سپر عوض کردن کارخونه های داخلی شروع میشه و تا سالیان سال ما چینی سوار میشیم چینی مونتاژ میکنیم چینی تولید می کنیم چون لیاقتمون همینه یا تحمیل ماشین ایرانی یا چینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *