آخرین اخبار

چری در ایران خودرو طراحی می‌کند

چری به عنوان بزرگ ترین صادرکننده خودروهای سواری در چین، قصد دارد برای ادامه حضور خود در بازارهای جهانی، از توان مهندسی و قطعه‌سازی ایران برای توسعه محصولات آتی خود استفاده کند.
به گزارش کارنت به نقل از خودرونویس چری قصد دارد در آینده‌ای نزدیک در بازارهای اروپایی و آمریکایی نیز حضور پیدا کند.
یین، مدیرعامل چری، در نشست خبری اعلام کرد: با رشد قابل‌توجه‌ای که شرکت‌های چینی در زمینه تکنولوژی و کیفیت داشته‌اند، بسیاری از شرکت‌های کره‌ای نگران از دست دادن سهم خود از بازار هستند. برای نمونه می‌توان به کاهش ۶۰ درصدی سهم کیا از بازار خودروی چین در سال گذشته اشاره کرد، هر چند این نگرانی تنها به صنعت خودرو محدود نمی شود.
یین همچنین به تولید و عرضه خودروهای جدید چری در بازارهای جهانی اشاره کرد و گفت: بعد از تیگو ۷ که به زودی در بازار ایران هم عرضه خواهد شد، محصولات جدید و متنوع دیگری در حال طراحی نهایی و تولید است. از دیگر برنامه‌های این شرکت برای بازار ایران، ایجاد خط رنگ بدنه جدید در سال نو است که ظرفیت تولید این شرکت را به میزان ۱۲۰هزار دستگاه افزایش می‌دهد.
او ادامه داد: ایران از نظر نیروی انسانی و ظرفیت تولید، توان کافی برای تبدیل شدن به پایگاه صادراتی چری در منطقه را دارد و ما از این ظرفیت استفاده خواهیم کرد. ما از شریک ایرانی خود رضایت کامل را داریم و مانند برادر در کنار همدیگر سختی ها را پشت سر گذاشتیم و به دنبال موفقیت‌های بیش‌تر هستیم.
او همچنین به توجه ویژه چری به خدمات پس از فروش و رضایت مشتریان اشاره و تاکید کرد: مشتری در نگاه ما حکم پادشاه را دارد و ما به خواسته های مشتری با گسترش شبکه خدمات پس از فروش، بهبود کیفیت و تامین قطعات یدکی مورد نیاز توجه ویژه‌ای داریم.
یین درباره رقابت با خودروسازان بزرگ در ایران اعلام کرد: چری در بزرگ‌ترین بازار خودرو جهان فعالبت می‌کندکه خودروسازان مطرح برای کسب سهم بیش تر در آن در حال رقابت هستند بنابراین با وجود چنین تجربه‌ای، آمادگی کافی برای رقابت با خودروسازان بزرگ در بازارهای دیگر مانند ایران را داریم.
چری قصد دارد با پلت‌فرم های جدید اولین حضور خود را در نمایشگاه فرانکفورت تجربه کند و با همکاری شرکای جدید خود به بازار اروپا و پس از آن به آمریکا راه پیدا کند
در همین راستا ژانگ مدیرعامل مدیران خودرو گفت: ما برنامه ویژه ای برای توسعه محصولات و سهم بازار خود در بازار ایران داریم و با رونمایی و عرضه محصولات جدید سبد محصولات خود را تکمیل خواهیم کرد. تیگو ۷ به عنوان یکی از جدیدترین محصولات چری، بعد از ماه مبارک رمضان به صورت رسمی در ایران رونمایی خواهد شد و پس از آن نیز محصول دیگری با نام X55 به عنوان شاسی بلند تازه برند ام‌وی‌ام که هنوز به بازار چین نیز معرفی نشده، در ایران عرضه خواهد شد.
بهرام شریعت، رییس هیئت مدیره مدیران خودرو نیز در این نشست خبری از توجه ویژه شرکت مدیران خودرو به هر دو برند چری و MVM اشاره کرد و گفت: ما برای توسعه سهم بازار و عرضه خودروهای اقتصادی و ارزان‌تر برند MVM را تقویت می‌کنیم و برای توسعه کسب بازار در قیمت های بالاتر و خودروهای لوکس و با امکانات بیش‌تر، محصولات چری را در ایران عرضه می‌کنیم و برنامه‌ای پنج ساله با محصولات مشخص برای هر دو برند وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *