آخرین اخبار

زاگرس خودرو هم تعطیل شد

به گزارش کارنت به نقل از باشگاه خبرنگاران، زاگرس خودرو یکی از شرکت‌ها و کارخانه‌های خودروسازی در ایران بود که در زمینه مونتاژ اتومبیل فعالیت داشت. کارخانه زاگرس خودرو در بخش اشترینان شهرستان بروجرد و در سه راهی بروجرد – ملایر – نهاوند قرار گرفته‌است و از سال ۱۳۷۵ شروع به فعالیت کرد.

این شرکت با کارخانجات خودروسازی پروتون مالزی قرارداد داشته و اتومبیل‌هایی با نام پروتون تولید می‌کرده است.

زاگرس خودرو با ظرفیت اسمی پنجاه هزار خودرو در سال طراحی شد اما برای مدت طولانی تنها توانست پنج هزار دستگاه خودرو در سال تولید کند.

نخستین محصول این شرکت که با همکاری شرکت پروتون مالزی تولید شده پروتون ویرا است که در اصل همان میتسوبیشی لانسر است.

گفتنی است این محصول نخستین بار در سال ۱۳۸۱ روانه بازار شده‌ است.

براساس بررسی های خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی از نمایندگی های این شرکت در سطح شهر متوجه تعطیلی این شرکت خودروسازی با حدود ۵۰۰ کارگر شدیم.

در حال حاضر خط تولید این شرکت تعطیل شده و تنها خودروهای کارکرده در این مجموعه به فروش می رسد.

معاون وزیر صنعت تکذیب کرد

معاون وزیر صنعت در امور صنایع از مذاکره با چند شرکت خارجی از جمله پروتون برای تولید خودروی جدید در کارخانه زاگرس خودرو خبر داد و گفت: در حال حاضر از ظرفیت این کارخانه برای خدمات بدنه و رنگ به پارس خودرو و سایپا استفاده می‌شود.

محسن صالحی‌نیا در واکنش به بحث‌های مطرح شده مبنی بر تعطیلی کارخانه زاگرس خودرو بروجرد اظهار داشت: این کارخانه در حال حاضر فعال است و خدمات بدنه و رنگ برای محصولات سایپا و پارس خودرو ارائه می‌دهد.

وی توضیح داد: در سال‌های گذشته محصولات شرکت پروتون مالزی در کارخانه زاگرس خودرو تولید می‌شد اما از سال 87 به بعد تولید این محصولات در زاگرس خودرو متوقف شد.

معاون وزیر صنعت تصریح کرد: برای فعال نگه داشتن این کارخانه، ارائه خدمات بدنه و رنگ برای شرکت پارس خودرو به زاگرس خودرو سپرده شد و در حال حاضر نیز این کار ادامه دارد.

صالحی‌نیا با بیان اینکه هم اکنون مذاکراتی با چند شرکت مختلف خارجی از جمله پروتون برای تولید محصول مشترک با زاگرس خودرو در حال انجام است گفت: سال گذشته شرکت زاگرس خودرو به شرکت عظیم خودرو واگذار شد. مذاکره بین مدیران این شرکت با طرف‌های خارجی در حال انجام است.

به گفته وی احتمال دارد دوباره تولید محصولی از شرکت پروتون در کارخانه زاگرس خودرو آغاز شود.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *