آخرین اخبار

نماینده مجلس از مافیای صنعت خودروسازی خبر داد!

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گزارش داد که “مافیای” صنعت خودروسازی ، “تیشه بر ریشه ایمنی و رفاه شهروندان می‌زند.”

روز سه‌شنبه (۲۹ فروردین / ۱۸ آوریل) جواد حسینی‌کیا از برگزاری جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، خودروسازان و قطعه‌سازان خبر داد. به گفته این نماینده مجلس، در نشست روز دوشنبه (۲۸ فروردین) “برخی فعالان صنعت قطعه‌سازی و برخی افراد مرتبط با صنعت خودرو به صورت غیر رسمی”، بعضی از قطعه‌سازان داخلی را به واردات قطعات بی‌کیفیت چینی و تحویل این قطعات به عنوان تولید داخل به خودروسازان، متهم کرده‌اند.

ایسنا به نقل از عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نوشت که چنین اقدامی “تیشه بر ریشه ایمنی و رفاه شهروندان می‌زند.”

در ادامه گزارش آمده است: «این اظهارات صریح‌ترین و شفاف‌ترین موضع‌گیری رسمی (هر چند غیر علنی) خودروسازان برای تایید وجود جریانی مافیایی در صنعت خودرو و قطعه است که با جعل عنوان تولید داخل و قطعه‌سازی، رفاه و ایمنی شهروندان را وجه‌المصالحه سودجویی و ثروت‌اندوزی خود قرار داده‌اند».

خودروسازان این موضوع را نه تایید و نه تکذیب کرده‌اند و مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت هم موضع‌گیری رسمی و صریحی در این رابطه نداشته‌اند.

روز دوشنبه محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در نخستین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی از واردات بدون کنترل دولتی انتقاد کرد. او گفت: «در قالب برنامه ششم از مجلس تقاضا کرده بودیم به دولت اجازه دهد در موارد خاص بتواند محدودیت‌های غیر تعرفه‌ای برای واردات ایجاد کند که این امر را در مصوبه‌های ابلاغ شده حذف کردند.»

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

  1. خدا باعث و باني اين دزدي ها و نامردي ها رو به سزاي اعمالش برسونه،دزدهاي بي وجدان

  2. متأسفم برای جناب آقای مهندس جواد حسینی بعنوان یک نماینده مجلس که بعداز سالها عملکرد مافیایی خودروسازان و مکیدن خون ملت الآن به موضوع پی برده اند سالهاست که اینها مردم را هم از نظر مالی و هم جانی بدبخت کرده‌اند البته با کمک همین مجلس شورای اسلامی و دولت جمهوری اسلامی الآن هم دست به دست هم داده اید تا باصطلاح تولیدکنندگان تولیدات بی کیفیت خود را به مردم قالب نموده و مردم را بالاجبار جنس بی کیفیت ایرانی را با قیمتی چهار برابر قیمت خارجی خرید کنند به بهانه حمایت از تولید داخلی. متاسفم که نمایندگان مجلس فقط برای بیچارگی مردم تصمیم می گیرند و برای این تصمیمات خیلی زرنگ هستند.

  3. چه خبر دست اولی !!! واقعا مبهوت شدم !
    برادر من چه پی ببری و چه پی نبری ، هیچ فرقی نمیکنه ، نه اقدام مثبتی انجام میشه و نه تغییر مثبتی رخ میده ، پس وقت خودتو برای پی بردن و افشا نمودن مافیاهای بیشمار مملکت آفتزده هدر نده ، بی سر و صدا به زندگیت ادامه تا وقت رفتنت برسه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *