آخرین اخبار

بیش از ۱.۳ میلیون خودرو در سال ۹۵ تولید شد

تولید انواع خودرو در سال گذشته به یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۱۲۳ دستگاه رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ معادل ۳۷.۹ درصد رشد نشان می‌دهد.

از مجموع تولیدات داخلی خودرو در سال گذشته، یک میلیون و ۲۵۵ هزار و ۲۱۱ دستگاه خودروی سواری تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۴ که ۸۹۲ هزار و ۳۴۳ دستگاه بود، رشد ۴۰.۷ درصدی پیدا کرده است.

به گزارش کارنت به نقل از اقتصاد آنلاین، در سال ۹۵ به تعداد ۷۷ هزار و  ۶۸۰ دستگاه وانت، ۱۵ هزار و ۲۲ دستگاه کامیون، یک هزار و ۱۵۸ دستگاه اتوبوس، ۸۷۵ دستگاه مینی بوس و ۱۷۷ دستگاه ون در این مدت تولید شد که به ترتیب ۲.۳ درصد، ۵۱.۵ درصد، ۵۸.۸ درصد، ۵۱.۶ درصد و ۸۷۵ درصد رشد داشته است.

همچنین ۱۲۴ هزار و۶۹۱ دستگاه انواع خودرو نیز در اسفند ماه سال ۹۵ تولید شد که در مقایسه با تولید ۹۸ هزار ۱۶۷ دستگاه خودروی تولید شده سال ۹۴، رشد ۲۷ درصدی داشته است.

در اسفند ماه سال گذشته ۱۱۵ هزار و ۹۰۰ دستگاه انواع سواری در کشور تولید شد که نسبت به مشابه سال ۹۴ با تعداد ۸۹ هزار و ۸۲ دستگاه بود افزایش ۳۰.۱ درصدی را داشته است. در عین حال، ۶ هزار و ۱۳۸ دستگاه وانت، ۲ هزار و ۳۲۴ دستگاه کامیون، ۱۵۲ دستگاه مینی بوس و ۱۵۲ دستگاه اتوبوس تولید شده که به ترتیب منهای ۲۶.۵ درصد، ۲۷۴ درصد، ۲۸۰ درصد و ۱۲۳.۵ درصد رشد نشان می دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *