آخرین اخبار

سریع‌ترین ماشین پلیس جهان

این خودرو با حداکثر سرعت ۴۰۷ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند و قادر است در کمتر از ۲٫۵ ثانیه، سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.

معمولاً سریع‌ترین و ایمن‌ترین خودروها در اداره پلیس مورد استفاده قرار می‌گیرند تا در تعقیب و گریز با مجرمان موجب شوند که آنها را دستگیر کنند.
اداره مرکزی پلیس دبی در کشور امارات اتومبیل‌هایی در اختیار گرفته است که از آنها به عنوان سریع‌ترین خودروهای جهان یاد می‌شود و با این اتفاق دبی توانسته است نام خود را به عنوان صاحب سریع‌ترین خودروهای پلیس جهان در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند.

به گزارش کارنت به نقل از فارس، سریع‌ترین اتومبیل پلیس جهان که در خیابان‌های دبی تردد می‌کند «بوگاتی وِیرون» است که البته باید توجه داشت تنها ۱۴ دستگاه از این خودرو ساخته شده است و هم‌اکنون یکی از آنها به عنوان پلیس دبی در خیابان‌های این شهر گشت‌زنی می‌کند.

این خودرو با حداکثر سرعت ۴۰۷ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند و قادر است در کمتر از ۲٫۵ ثانیه، سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.

ناوگان پلیس دبی خودروهای دست‌ساز و لوکس دیگری را هم در اختیار گرفته است. به عنوان مثال «آستون مارتین وان-۷۷» که تنها ۷۷ دستگاه از آن ساخته شده است در اداره پلیس این شهر مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این «بنتلی کونتینِنتال جی‌تی»، سه دستگاه «پورشه پانامِرا» هیبریدی و دو دستگاه بی‌ام‌دبلیو مدل i8 نیز در سازمان پلیس دبی حضور دارند.

برچسب ها

یک نظر

  1. نیازی به این خودروها نیست ولی مردم خودشان قانون را رعایت می کنند.
    دوستاتی که دبی رفته اند، میدانند که در آن جا، مردم با کمال میل به قانون احترام میگذارند و درصد جرائم عمومی و تخلفات رانندگی بسیار کم است.
    رعایت قوانین نشانه ی تمدن و فرهنگ هر جامعه است خواه خودروی پلیس بوگاتی باشد خواه نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *