آخرین اخبار

تمرکز بر طراحی و تولید خودروی ملی ضروری است

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: برای تحقق تولید و اشتغال در صنعت خودرو باید بر طراحی و تولید خودروی ملی تمرکز شود.

ابوالفضل خلخالی اظهار کرد: طراحی و تولید خودرو با برند ملی بهترین راه برای حفظ و افزایش اشتغال در صنعت خودرو و صنایع وابسته به‌ویژه صنعت قطعه‌سازی است.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه صنایع بالادستی و پایین دستی زیادی وابسته به صنعت خودرو هستند، خاطرنشان کرد: صنعت خودرو نقش پیشران را در میان صنایع داشته و تقویت آن کمک به توسعه صنعت و اشتغال داخلی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: برای تقویت صنعت خودرو باید در زمینه طراحی و تولید خودرو با برند داخلی و ملی و بهره‌گیری از توان قطعه‌سازان داخلی تمرکز شود.

وی افزود: در این زمینه باید نقاط قوت و ضعف خودروهای فعلی که با برند داخلی تولید شده‌اند بررسی و در فرایند تولید خودروهای جدید، نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت تقویت شود.

خلخالی با بیان اینکه باید متناسب با طراحی و تولید خودروهای جدید زنجیره تامین قوی و متکی بر دانش روز نیز ایجاد شود، تصریح کرد: البته در فرایند تولید خودروهای ملی نباید از دانش روز صنعت خودروسازی جهان غافل بود و باید با مشارکت با خودروسازان معتبر بین‌المللی دانش فنی در داخل کشور بومی‌سازی شود که این مهم نیز با قراردادهای منعقده با خودروسازان خارجی در حال انجام است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *