آخرین اخبار

فراخوان هیوندای مربوط به خودروهای بازار ایران نیست

بر اساس استعلام صورت گرفته از آسان موتور و با توجه به پاسخ رسمی هیوندای کره جنوبی، فراخوان کمربندهای ایمنی سوناتا ویژه خودروهای تولید شده برای بازار آمریکا است و شامل خودروهای عرضه شده در ایران نمی‌شود.
به گزارش کارنت به نقل از عصرخودرو یک منبع آگاه در آسان موتور در زمینه فراخوان هیوندای برای رفع نقص کمربندهای ایمنی بعضی از مدل‌های سوناتا گفت:بر اساس استعلامی که از شرکت هیوندای کره جنوبی انجام شده است، این فراخوان مختص خودروهای تولید شده برای بازار آمریکا است و خودروهای عرضه شده در ایران را شامل نمی‌شود.
این منبع آگاه افزود:به دنبال اعلام فراخوان هیوندای برای رفع نقص کمربندهای ایمنی سوناتا، باوجود آنکه در فراخوان تاکید شده بود خودروهای فروخته شده در بازار آمریکا مشمول این فراخوان هستند، با توجه به اهمیت بالای ایمنی در خودروها و تعهدی که آسان موتور به مشتریان خود دارد، جهت اطمینان خاطر استعلامی از هیوندای کره جنوبی در زمینه این فراخوان گرفتیم. آن‌ها در پاسخ صراحتا اعلام کردند این فراخوان، خودروهای بازار ایران را شامل نمی‌شود و تنها مختص خودروهای فروخته شده در بازار آمریکا است چراکه خودروهای این دو بازار با ویژگی‌های متفاوت تولید و عرضه می‌شوند. به این ترتیب مالکین خودروهای هیوندای در ایران می‌توانند با اطمینان از عملکرد خودروهای خود، از محصولات هیوندای استفاده کنند.
وی در پایان گفت:ما به‌عنوان نماینده رسمی هیوندای کره جنوبی در ایران خود را متعهد به ارائه خدمات به مشتریان می‌دانیم و در صورتی که فراخوانی برای بازار ایران صادر شود، بدون شک آن را اعلام خواهیم کرد تا مالکین خودروهای هیوندای بتوانند با اطمینان، از خودروهای خود استفاده کنند.
هیوندای کره جنوبی مدتی قبل با اعلام یک فراخوان در بازار آمریکا، خودروهای سوناتا تولید شده در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ را برای بررسی و رفع نقص احتمالی کمربند ایمنی به نمایندگی‌ها فراخواند. به دنبال این فراخوان، مطالبی در بعضی از رسانه‌های ایرانی منتشر شد که از آسان موتور به‌عنوان نماینده رسمی هیوندای کره جنوبی در ایران می‌خواستند این فراخوان را در ایران نیز اجرایی کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *