آخرین اخبار

محبوبیت i20 و i10 کرمان موتور در بازار آغاز شد

کرمان موتور را می توان به عنوان تنها شرکتی معرفی کرد که دیرتر از همه خبر همکاریش با شرکای معتبر خارجی اعلام شد و زودتر از بقیه شرکت ها، محصولات جدید را به بازار عرضه کرد. با اینکه در ظاهر قرارداد کرمان موتور و هیوندای، دیرتر از ایران خودرو و پژو بسته شد، ولی در روزهای پایانی سال ۹۵ شاهد آن بودیم که سری اول هیوندای i10 و i20 روانه جاده های کشور شد.
نمایشگاه خودرو کرمان بود که کرمان موتور از دو محصول i10 و i20 رونمایی کرد و بعد از آن شرایط فروش این خودرو را برای مشتریان اعلام کرد. قیمت رسمی i10 توسط کرمان موتور ۷۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و بهای تمام شده i20 برای مشتریان، ۸۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام شد. در شرایط فروش اولیه ۲۰% سود مشارکت و مقداری تخفیف نقدی برای مشتریان در نظر گرفته شد. همان روزها بود که کرمان موتور، خبر از استقبال خوب مشتریان از این دو محصول داد و رسانه ها نیز به این مسئله پرداختند. ولی برخی کاربران فضای مجازی بر این عقیده بودند که با توجه به قیمت i20 و i10 و نوع امکاناتشان، خرید این خودرو آنچنان منطقی نیست و احتمالا از این دو محصول کره ای مونتاژ داخل استقبال خوبی نمی شود.
با گذشت زمان و تحویل این دو خودرو پیش از آغاز سال ۹۶، شاهد بودیم که گویا مشتریان از این دو خودرو استقبال کرده اند. امروز اگر بخواهید هیوندای i20 را در بازار آزاد به صورت صفر کیلومتر تحویل بگیرید، باید حدود ۹۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا ۹۳ میلیون تومان هزینه کنید. همچنین هیوندای i10 نیز قیمتی حدود ۷۲ تا ۷۴ میلیون تومان دارد.
این رویکرد بازار به دو خودرو کره ای ای هاچبک با قیمتی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان نشان می دهد که امروز مشتریان ایرانی، در اولویت خرید خود، محصولات با کیفیت و با اصالت را قرار داده اند. با اینکه در همین بازه زمانی، خودروهای جدید چینی نیز با قیمت مشابه وارد بازار کشور شده اند، ولی شاهد هستیم که با شرایط و قیمت یکسان، نسبت به این دو کره ای از استقبال کمتری برخوردار بوده اند و گاهی در بازار آزاد با بهای کمتر از کارخانه معامله می شوند. با اینکه بسیاری از افراد نسبت به قیمت هیوندای i10 و i20 مونتاژی انتقاد داشتند و این نوع قیمت گذاری را بیش از حد معمول می دانستند، ولی بازار و مشتریان نشان دادند که برای خرید این خودروها چنین هزینه ای را منطقی می دانند.
طراحی زیبا، کیفیت بالا قطعات با توجه به رقبای هم قیمت، خدمات پس از فروش گسترده به واسطه کرمان موتور، تحویل به موقع و اعتبار شرکت کرمان موتور از عواملی به حساب می آید که امروز مشتریان به i20 و i10 مونتاژ داخل اعتماد کرده اند. بدیهی است که اگر این دو خودرو با امکانات بیشتری روانه بازار می شدند، میزان استقبال بیشتری را به خود می دیدند و می توانستند با موفقیت بیشتری در کنار خودروهای مشابه، رقابت کنند.

اسب بخار

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *