آخرین اخبار

افزایش قیمت استپ وی آغاز شد

با اینکه افزایش قیمت رنو ساندرو استپ وی در روزهای پایانی سال ۹۵ اتفاق افتاد، ولی می توان آغاز موج گرانی آن را در سال ۹۶ اعلام کرد.
رنو ساندرو استپ وی که در نسخه اتوماتیک قیمت ۵۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان را داشت و در بازار آزاد تا ۶۳ میلیون تومان معامله می شد، در آخرین اعلام قیمت گروه سایپا، ۵۴ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. البته که در جدیدترین لیست قیمت خودروهای این شرکت، اکثر خودروها شامل حال افزایش قیمت شده اند و با بهایی بیشتر به دست مشتری می رسند. مثلا ساندرو معمولی هم حدود ۱۰۰ هزار تومان گران شده است. اما در خصوص استپ وی با افزایش قیمت بیش از یک و نیم میلیون تومان طرف هستیم و این اعمال قیمت جدید در روزهای پایانی سال ۹۵ اتفاق افتاده است. به عبارت ساده احتمال دارد که در با آغاز سال ۹۶ هم دوباره قیمت این خودرو افزایش پیدا کند.
پیش از این استقبال زیاد از ساندرو استپ وی و عدم پاسخگویی به موقع شرکت، از دلایل گرانی این خودرو در بازار آزاد محسوب می شد و برای دلالان و سرمایه گذاران به عنوان یک گزینه مناسب شناخته می شد.
با توجه به اینکه ثبت نام های جدید این خودرو با احتساب قیمت روز انجام شده است، به احتمال زیاد در تحویل های جدید شاهد آن خواهیم بود که مشتریان بهای تمام شده استپ وی را در بازار آزاد بالا می برند. در روزهای پایانی سال شاهد اتفاقی معکوس بودیم و به جای اینکه با افزایش قیمت این خودرو طرف باشیم، به ناگاه قیمت آن در نمایشگاه های تهران تا دو میلیون تومان کاهش پیدا کرد و با بهای ۶۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هم معامله شد. در صورتی که پارس خودرو بتواند تیراژ تولید رنو ساندرو استپ وی را افزایش دهد و تحویل آن را به در زمان کمتری برای مشتری انجام دهد، بدیهی است که می توان شاهد کاهش قیمت این خودرو در بازار آزاد باشیم. با اینکه شرکت افزایش قیمت زیادی را برای این خودرو در نظر گرفته است، ولی برخی سیاست های تولیدی می تواند قیمت این خودرو را در بازار متعادل کند.

اسب بخار

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *