آخرین اخبار

خروج از انحصار؛ مهمترین اولویت صنعت خودرو

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: خودروسازان در سال جدید باید به سمت رقابتی شدن حرکت کنند.

امرالله امینی اظهار کرد: صنعت خودرو علی‌رغم توافقات خوبی که با خودروسازان معتبر بین‌المللی در سال گذشته داشت همچنان یک صنعت انحصاری است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه مهمترین اولویت صنعت خودرو در سال  جدید رقابتی شدن و خروج از انحصار است، خاطرنشان کرد: ادامه همکاری با خودروسازان معتبر بین‌المللی مانند پژو، رنو و سیتروئن به تحقق این هدف کمک خواهد کرد.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: علاوه بر آن خودروسازان داخلی باید در سال جدید به سمت همکاری با خودروسازان معتبر آلمانی، ژاپنی و کره‌ای حرکت کرده و همکاری خود با خودروسازان چینی را تا حد امکان کاهش دهند.

وی افزود: همکاری با خودروسازان معتبر بین‌المللی باعث انتقال دانش روز صنعت خودروی جهان به خودروسازان داخلی و در نتیجه افزایش بهره‌وری در صنعت خودروی داخلی خواهد شد.

امینی با بیان اینکه در سال جدید خودروسازان باید بر کاهش قیمت تمام شده تولید و افزایش کیفیت محصولات خود تمرکز کنند، تصریح کرد: متاسفانه همچنان قیمت تمام شده بیشتر خودروهای داخلی بالا و کیفیت‌ آنها پایین است که در سال جاری باید تلاش شود این مشکلات برطرف شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *