آخرین اخبار

قدرت نمایی MG در سال ۹۶

تولید انبوه ام جی ۳۶۰ آغاز شده است و این روزها خط تولید این خودرو در تبریز فعالیت گسترده ای را به خود می بیند.

چندی پیش اتفاقی افتاد که رسانه های داخلی اصلا به آن نپرداختند. بالاخره ام جی پارس موتور در کارخانه تبریز آذویکو مونتاژ اولین ام جی ها را در ایران آغاز کرد. تابستان امسال بود که رسانه های داخلی از خط تولید ام جی در ایران بازدید کردند و حدود سه ماه پیش اولین تست و بررسی ام جی ۳۶۰ در ایران توسط روزنامه دنیای خودرو انجام شد. حال با گذشت چند ماه خبرها حاکی از آن است که مونتاژ ام جی ۳۶۰ با قدرت بیشتری در ایران آغاز شده و به مرحله تولید انبوه رسیده است. ام جی ۳۶۰ به عنوان یک سدان در بازار ایران شناخته می شود که بهار امسال فروش آن آغاز شده و چندی بعد برای صادرات به کشورهای بازار هدف ام جی و سایک می روند.
ام جی ۳۶۰ یا سایک روو ۳۶۰ را می توان نسخه ارتقا یافته ام جی ۳۵۰ دانست. این خودرو از نظر طراحی به روز شده است و حالتی جدید در بدنه دارد. از نظر بسیاری پارامترهای طراحی و فنی، ۳۶۰ به ام جی جی تی شباهت زیادی دارد. این خودرو با موتور ۱٫۵ لیتری به بازار ایران می آید و احتمالا با تنفس طبیعی ۱۰۷ اسب بخار قدرت تولید می کند. برخی شنیده ها حاکی از آن است که مدل ۱۵۰ اسب بخار با گشتاور ۲۱۰ نیوتون متر نیز هم به خط مونتاژ صنعت خودرو آذربایجان می آید. ولی نمونه هایی که تا به امروز مورد تست و بررسی قرار گرفته اند و از طرفی در نمایشگاه تبریز رونمایی شده است، نسخه تنفس طبیعی بوده که به گیربکس چهار دنده اتوماتیک در نسخه فول مجهز است.
این خودرو از نظر سطح کیفی در شرایط خوب و مساعدی قرار دارد. ولی با توجه به شباهت پلتفرم و مشخصات فنی به MG GT و MG350، نمی توان توقع فروش بالا را از این محصول در بازار جهانی داشت. با اینکه سایت به عنوان ششمین خودروساز برتر جهان شناخته می شود، ولی برای ام جی ۳۶۰ در بازار جهانی اتفاق خاصی نیافتاده است و گویا برنامه اصلی این خودرو از ایران آغاز می شود. طراحی ام جی ۳۶۰ می تواند افراد زیادی را جذب این خودرو کند. البته که امکانات به نسبت مناسب هم تا حدی رضایت مشتریان را به ارمغان می آورد. کیفیت سواری خوب و سابقه استهلاک کم ام جی ۳۵۰ هم می تواند کمک شایانی به فروش این خودرو بکند. ولی از طرفی خرید خودرو از یک شرکت نوپا در بازار ایران، برای بسیاری از افراد ریسک به حساب می آید. همچنین آن چنان برنامه های این شرکت مشخص نیست که مشتریان را تا زمان عرضه محصول خود منتظر نگه دارد. ولی می توان این طور نتیجه گیری کرد که قیمتی در محدوده ۶۰ میلیون تومان برای نسخه ۱۰۷ اسب بخار و ۶۵ میلیون تومان برای مدل توربو ۱۵۰اسب بخار می تواند مشتریان زیادی را از جمله جوانان به سمت این محصول به کشاند. البته که قضاوت در مورد قیمت دقیق این خودرو زود بوده و باید منتظر ماند و دید که ام جی پارس چه قیمتی را برای MG360 اعلام می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *