آخرین اخبار

جنرال موتورز شرکت خودروسازی اوپل را فروخت

کمپانی آمریکایی جنرال موتورز، دو شرکت خودروسازی خود در اروپا یعنی “اوپل” و “واکسال” را به شرکت خودروسازی فرانسوی PSA فروخت که شرکتی مختلط از پژو و سیتروئن است.

مالک شرکت خودروسازی آلمانی “اوپل” تغییر کرد. شرکت فرانسوی  PSA که از ادغام دو شرکت خودروسازی پژو و سیتروئن تشکیل شده است، روز دوشنبه (۶ مارس/۱۶ اسفند) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که خودروسازی “اوپل” را در ازای پرداخت 3.1 میلیارد یورو، از شرکت آمریکایی جنرال موتورز خریده است.

افزون بر آن قرار است در ازای پرداخت ۹۰۰ میلیون یورو، شعبه‌های مالی جنرال موتورز در اروپا نیز به شرکت فرانسوی واگذار شود. واگذاری شرکت خودروسازی “واکسال” نیز که در مالکیت جنرال موتورز بود، بخشی از این معامله است.

کارلوس تاوار، رئیس شرکت PSA گفت: «ما برای کارآیی و تخصص عالی همکاران اوپل/واکسال، مارک این شرکت‌ها و سنت دیرپای آنها ارزش قائلیم». او افزود که شرکت PSA تصمیم دارد روی اوپل/واکسال سرمایه‌گذاری کند و آن را گسترش دهد.

تاوار یادآور شد که PSA به تعهداتی که جنرال موتورز نسبت به همکاران خود در اروپا دارد پایبند خواهد بود.

در اطلاعیه‌ی یادشده همچنین آمده است که شرکت PSA اکنون با خریدن اوپل/واکسال به دومین شرکت بزرگ خودروسازی در اروپا تبدیل می‌شود و ۱۷ درصد کل بازار خودرو را در اختیار دارد.

شامگاه جمعه هیات رئیسه‌ شرکت PSA برای خرید اوپل و واکسال چراغ سبز داد. اواسط ماه فوریه اعلام شده بود که شرکت ‌فرانسوی و جنرال موتورز آماده‌ی چنین معامله‌ای هستند.

برچسب ها

یک نظر

  1. بیچاره شرکت اپل
    چند وقت دیگه میاد وارد ایران میشه. یَهو میبینی بدنه اپل است و موتور tu5 و یا بدنه پیکان شده و موتور اپل،
    و حیثیت این خودرو ساز بزرگ در مقابل یک علامت سوال؟ قرار میگیرد.
    چه قدر بد شانس بود……

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *