آخرین اخبار

قیمت خودروهای صفر مدل 96 در بازار تهران / اسفند95

بازار خودرو در اولین هفته اسفندماه به‌واسطه عرضه متعادل و متناسب خودروسازان در وضعیت باثباتی به سر ‌برد.

به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت، عرضه خودروهای مدل 96 در حالی افزایش قیمت‌ها را به‌دنبال داشت که توزیع متعادل خودرو در بازار توسط شرکت‌های خودروساز بازار را در وضعیت باثباتی قرار داده؛ به‌طوری‌که به گفته دست‌اندرکاران بازار طی هفته جاری، افزایش قیمت خودروهای داخلی متوقف شد. این موضوع در شرایطی است که بازار خودرو هر ساله در اواسط بهمن و اوایل اسفندماه با کمبود عرضه مواجه می‌شد و همین موضوع روند افزایش قیمت خودروها را به‌دنبال داشت.در این میان، فعالان بازار از رونق نسبی معامله در بازار به‌دلیل عرضه پلاک‌های 96 خبر می‌دهند؛ به گفته آنها هر چند مراجعه مشتریان به بازار در زمستان به‌دلیل عرضه خودروهای پلاک 96 از اواسط دی‌ماه رشد داشته است و این موضوع موجب شده که روند معاملات در بازار، رکود فصل‌های گذشته را از بین ببرد اما حال و هوای بازار به تب‌و‌تاب و دلچسبی بازار شب عید در سال‌های اوج خود نرسیده است.


ثبات قیمت‌ها در بازار داخلی‌

اما سری به بازار خودرو بزنیم و ببینیم اوضاع قیمت‌ها در اولین هفته اسفندماه به چه شکل است. به گفته نمایشگاهداران خودروی پایتخت، در حال حاضر پژو 206 تیپ 5 با قیمتی برابر 38 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که این موضوع از ثبات قیمت خودروی موردنظر در هفته‌جاری حکایت می‌کند. همچنین مدل صندوقدار این محصول یعنی پژو 206 مدلV8 نیز این هفته ثبات قیمت را به خود دید. به گزارش دنیای اقتصاد، این خودرو در حال حاضر 38 میلیون و 400 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. از بازار پژو 405 نیز خبر می‌رسد این محصول طی هفته جاری ثبات قیمت خود را حفظ کرده است و در حال حاضر 30 میلیون و 200 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. در این میان اما دیگر محصول ایران‌خودرو به نام سمند EF7 این هفته تغییرات قیمتی را به خود دیده است؛ به طوری که این خودرو با افزایش 200 هزار تومانی هم‌اکنون 31 میلیون و 900 هزار تومان به فروش می‌رسد. نمایشگاهداران خودروی پایتخت، اما در مورد رانا به‌عنوان یکی از محصولات نسبتا کم تیراژ ایران‌خودرو نیز تاکید می‌کنند که این محصول با توجه به تثبیت قیمتش طی هفته جاری، هم‌اکنون 33میلیون و 400 هزار تومان به فروش می‌رسد. از رانا که بگذریم، دنا نیز در حال حاضر قیمتی برابر با 45 میلیون و 500 هزار تومان دارد و این یعنی دنا با ثبات قیمت هفته را به انتها رسانده است.

نگاهی اما به بازار خودروهای سایپا بیندازیم که مدل‌های 96 این خودروها به بازار عرضه شده است، هر چند محصولات این شرکت طی هفته‌های گذشته متاثر از ورود پلاک جدید با افزایش قیمت مواجه شد اما این خودروها طی هفته جاری به ثبات قیمت رسیده‌اند. بر این اساس، پراید مدل 111 در حال حاضر 21 میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد که نشان‌دهنده ثبات قیمت این خودرو در هفته جاری است. همچنین مدل 131 پراید نیز هفته باثباتی را سپری کرده است؛ بنابراین برای خرید آن باید 21 میلیون و 300 هزار تومان هزینه کرد. تیبا نیز این هفته 25 میلیون تومان به فروش رفت تا این محصول نیز بعد از افزایش اندک در هفته‌های گذشته، روزهای باثباتی را به خود ببیند.اما سراتوهای مونتاژی سایپا، تغییر خاصی در هفته جاری نداشته‌اند. به گفته فعالان بازار، سراتوی اتومات هم‌اکنون 91 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و این در حالی است که مدل دنده‌ای آن قیمتی برابر با 75 میلیون و 800 هزار تومان دارد.

در بین دیگر خودروهای بازار طی هفته جاری اما تندر-90ها نیز ثبات قیمت خود را حفظ کرده‌اند. بنا به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت، در حال حاضر تندر-90 مدل E2 قیمتی برابر با 41 میلیون و 200 هزار تومان دارد که این موضوع از ثبات آن حکایت می‌کند. همچنین پارس‌تندر نیز در هفته جاری با قیمت 41 میلیون 800 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد که نشان از عدم تغییر قیمت آن طی هفته جاری داشته است. تندر اتومات (محصول تولیدی در ایران‌خودرو) بدون تغییر قیمت در هفته جاری، هم‌اکنون 48 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد.همچنین ساندرو نیز که عضو هاچ‌بک خانواده تندر-90 به‌شمار می‌رود، در حال حاضر قیمتی برابر با 52 میلیون و 700 هزار تومان دارد و این در حالی است که مدل پلاک 95 آن دو میلیون تومان ارزان‌تر به فروش می‌رسد. به گفته فعالان بازار، مدل استپ‌وی ساندرو نیز که به‌تازگی پیش فروشی پر حاشیه را پشت‌سر گذاشته، هم‌اکنون حدود 61 میلیون تومان در بازار آزاد به فروش می‌رسد که نشان از اختلاف قیمتی بیش از 8 میلیون تومانی با نرخ کارخانه‌ای این خودرو دارد.


بازار خودروهای وارداتی

سری هم اما به بازار خودروهای وارداتی بزنیم، بازاری که هراز چندگاهی به‌واسطه حواشی، دستخوش تغییرات قیمتی می‌شود، آنگونه که به نظر می‌رسد بازار وارداتی‌ها پس از طی چند هفته نوسان در هفته جاری ثبات قیمتی را به خود دیده است. این در حالی است که نمایشگاهداران خودرو پایتخت افزایش قیمت خودروهای خارجی طی هفته‌های گذشته را بیش از اندازه ارزیابی می‌کنند.آن طور که فعالان بازار روایت می‌کنند، در حال حاضر تویوتا کمری هیبریدی قیمتی برابر با 238 میلیون تومان دارد که نشان می‌دهد این محصول پس از چند هفته افزایش قیمت، طی هفته جاری وضعیت باثباتی را تجربه کرده است. تویوتا در مدل RAV4 نیز بدون تغییر قیمتی در حال حاضر 255 میلیون تومان قیمت دارد. قیمت تویوتا پریوس هیبریدی تغییر خاصی در هفته جاری نکرده و در حال حاضر 147 میلیون تومان باید برای خرید آن هزینه کرد. مدل معمولی (غیر هیبریدی) تویوتا‌پریوس نیز 115 میلیون تومان قیمت دارد.

در بین دیگر خودروهای وارداتی، کیا سراتو با قیمتی معادل 145 میلیون تومان عرضه می‌شود و اپتیما نیز 205 میلیون تومان قیمت دارد. از سوی دیگر اسپورتیج نیز کماکان با قیمت 186 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و این در شرایطی است که فعالان بازار می‌گویند خودرو موردنظر این روزها سخت گیر می‌آید و با کمبود شدید عرضه از سوی واردکنندگان مواجه است. در بین دیگر خودروهای وارداتی اما هیوندایی النترا بدون تغییر قیمتی خاص، هم‌اکنون با قیمتی برابر با 136 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و این در شرایطی است که سانتافه نیز 235 میلیون تومان قیمت دارد. به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت، این محصول شاسی‌بلند هیوندایی ثبات قیمت را تجربه کرده است. در بین دیگر خودروهای وارداتی نیز در حال حاضر هیوندایی سوناتا قیمتی برابر با 174میلیون تومان دارد و توسان نیز 195‌میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *