آخرین اخبار

اجازه دهیم بازار، قیمت قطعات خودرو را تعیین کند

یک عضو انجمن قطعه سازان گفت: بهترین مقیاس برای تعیین قیمت، بازار است وباید اجازه دهیم خود بازار قیمت‌ها را تعیین کند تا این روند به صورت منطقی و بدون آسیب صورت پذیرد.

به گزارش کارنت به نقل از باشگاه خبرنگاران ، محمدرضا نجفی منش  عضو  انجمن  قطعه سازان  گفت: نرخ  قطعات تولیدی به نرخ  ارز، تورم،  افزایش  حقوق  ودستمزد کارگران و به طور کلی نهاده‌های اولیه بستگی دارد.

این فعال صنعت قطعه سازی خودرو د ادامه افزود: در کارخانه ها بیش از 50 نوع قطع ساخته می شود که 2 تا 3 قطعه آن زیان‌ده هستند و قصد داریم قیمت آنها را هم در بازار و هم در شرکت‌های خودروسازی افزایش دهیم.

نجفی  منش تصریح کرد: بهترین مقیاس برای تعیین قیمت ، بازار است و باید اجازه دهیم خود بازار قیمت ها را تعیین کند تا  این روند به صورت منطقی و بدون آسیب صورت پذیرد.

مود اولیه  قطعه سازان  گران شد

رضا رضایی رییس انجمن قطعه سازان کشور نیز در ادامه مبحث افزایش  قیمت  قطعات خودرو عنوان کرد و گفت: در ماه های  گذشته  قیمت  مواد اولیه قطعه سازان مانند فولاد و پلیمر 25 درصد گران تر شده، از طرف دیگر قیمت ارز هم سیر صعودی داشته و این امر تاثیر  مستقیم بر قیمت تمام شده  کارخانجات تولید قطعات خودرو گذاشته است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات مالی  بیشتر قطعه‌سازان در ماههای پایانی سال افزود: یک کارخانه قطعه سازی از تامین کننده های مختلفی تشکیل شده است و باید حقوق  آنها را به موقع تسویه کند ، در غیر این صورت در تامین  اجزای خود با مشکل روبرو خواهد شد.

رضایی در پایان اظهار داشت: با  توجه به افزایش قیمت تمام کالاها درسال های اخیر افزایش نرخ قطعات خودرو در بازار نیز دور از انتظار نیست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *