آخرین اخبار

شناسایی عاملان کمپین نخریدن خودروی داخلی

وزیر صنعت، معدن و تجارت از شناسایی عوامل ایجاد کمپین عدم خرید خودروی داخلی خبر داد و گفت: این افراد شناسایی شده و اسامی آنها را به مقامات اعلام کرده‌ایم، افرادی که جالب است بدانید از بیت‌المال هم حقوق می‌گرفتند.

محمدرضا نعمت‌زاده امروز (شنبه) در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنعت و معدن استان سمنان با اشاره به این‌که باید در کشور از ایجاد ناسزا و افترا دوری کنیم، بیان کرد: رسانه‌هایی به صورت مجازی در دسترس هستند که می‌توانند شایعاتی را ایجاد کنند اما جمع کردن این شایعات مشکل است. در مورد کمپین نخریدن خودروی داخلی نیز عده‌ای دیدند که خودرو یکی از بخش‌های پیشران در صنعت کشور است و به همین دلیل این حوزه را هدف قرار دادند.

وی ادامه داد: این افراد متوجه شدند که اگر رشد صنعتی نیز در کشور وجود داشته یکی از بخش‌های عمده آن حوزه خودرو بوده است و به همین دلیل موجی را ایجاد کردند تا مردم خودروی داخلی خرید نکنند در حالی که مقام معظم رهبری نیز به حمایت از تولید داخل تاکید داشتند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به این‌که در سال جاری ۴۰ درصد رشد در تولید خودرو وجود داشت، گفت: علاوه بر این شاهد فعالیت مجدد قطعه‌سازان شدیم؛ بنابراین می‌شود محیط کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری را به نحوی مدیریت کرد که همه درگیر و فعال شوند.

نعمت‌زاده همچنین با اشاره به ویژگی‌های استان سمنان و شهرستان گرمسار، خاطر نشان کرد: این استان با توجه به قرار گرفتن در مسیر شرق و غرب و شمال و جنوب کشور شرایط مطلوبی دارد؛ هرچند در دوران سازندگی از صنعت بهره چندانی نبرده بود، اما در این زمینه تلاش‌های بسیاری صورت گرفت و در حال حاضر سه منطقه ویژه اقتصادی در این استان وجود دارد که گرمسار و سمنان فعال هستند و در مورد دامغان نیز واگذاری به بخش خصوصی صورت گرفته تا فعالیت این منطقه نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین در مورد برنامه اول توسعه در سال ۱۳۶۷ اظهار کرد: دو ماده ۲۰ و ۲۱ که مربوط به مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد بود به این برنامه اضافه شد و هدف از ایجاد این مواد استثنا شدن سرمایه‌گذاران خارجی از بخشی از قوانینی بود که در کشور وجود داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌که رسیدن به رشد ۲۱ درصدی سرمایه‌گذاری نیازمند بهره‌وری کار است، ادامه داد: علاوه بر این باید در مقوله سرمایه‌گذاری و صادرات نیز تمام تلاش خود را به خرج دهیم و سهم خود را از بازارهای جهانی در صادرات غیرنفتی به دست آوریم.

نعمت‌زاده همچنین با اشاره به برنامه ششم توسعه گفت: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه گذری به مالیات بر ارزش افزوده زده است که در این زمینه مالیات بر مصرف را نیز مدنظر قرار داده است اما همانگونه که وزارت اقتصاد و دارایی عقیده دارد اگر می‌خواهیم مالیات بر مصرف را اعمال کنیم با یک جمله نمی‌شود بلکه قوانین و مقررات خاص خود را می‌طلبد و این بدان معناست که اگر قوانین لازم در دستور کار قرار نگیرد این بدان معناست که سال 1396 را از دست داده‌ایم.

وی افزود: هرچند کار مجلس را یک فعالیت پسندیده می‌بینیم اما با یک جمله نمی‌توان مالیات بر مصرف را اجرایی کرد، هرچند بنده معتقدم که مالیات بر مصرف برای کشور بهتر است اما در مقام قانون نیستم و با اضافه کردن یک جمله مساله حل نخواهد شد و اگر مجلس اهتمام ویژه‌ای به این کار دارد بهتر است در قالب طرح یا ماده واحده الزام و ملزوم لازم را فراهم کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

 1. اقای وزیر ماشین های بی کیفیت تحویل خلق الله ندید هیچ نیرویی نمیتونه کمپین چه موفق و چه ناموفق راه بندازه….اشکم در امد از خودروی صفرتون تا به یک اشنا فروختم (بهش گفتم بدردت نمیخوره همه قطعات چینی بیکیفیت ولی اصرار کرد ) ، الان هر دفعه میبینمش وخبر بوکسل شندن ماشینش به تعمیرگاه را میشنوم از خجالت اب میشم

 2. واااي بر شما و توليدات بي كيفيت شما باد
  شرمتان باد
  چطور روتون ميشه اين حرف هارو بزنيد
  كيفيت داره توليداتتون؟
  قيمت مناسبه؟
  ايمني دارند؟
  به روز هستند؟!!!!!
  چطور روتون ميشه اين توليدات بنجل رو بندازيد تو جون مردمان كشور!!!
  شرمتان باد ك نه جان مردم برايتان اهميت دارد نه هيچي
  فقط پر كردن جيب هايتان را با پول مردم
  و پر شدن پشتتان از آه مردم

 3. آقا چیو میخواید پیدا کنید.
  ببینم مگه درآمد اکثر ما از اروپاییها وآمریکاییها کمتر نیست؟

  خوب چرا چرا چرا چرا ماشین از اونجاها خیلی گرونتره؟
  لااقل توضیح بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *