آخرین اخبار

چه کسانی ساندرو استپ‌‌وی را خریدند؟ مردم یا دلالان؟

بلافاصله پس از اتمام پیش فروش ساندور استپ وی اتوماتیک که سایتش یک ساعته بسته شد و دست خیلی از مردم به آن نرسید، تبلیغات رنگانگ خرید و فروش حواله این خودرو در بازار آغاز شده است.

این روزها بازار خرید و فروش خودروی “ساندرو استپ وی” بسیار داغ است و همین امر باعث شده تا همچنان این خودرو اختلاف قیمتی 8 میلیون تومانی را در بازار نسبت به قیمت کارخانه داشته است .

شرکت سایپا برای تأمین نیاز بازار چندین بار اقدام به پیش فروش این خودرو کرده است به نحوی که در آخرین دور فروش ساندور استپ وی که دو روز پیش به اتمام رسید ظرف کمتر از یک ساعت 5500 خودرو به فروش رسید اما ابهامات این طرح های پیش فروشی بنا به قول نمایندگی و فعالان بازار خودرو بسیار است زیرا به محض آغاز پیش  فروش ها حواله های این خودرو در بازار سرازیر شده و با قیمت های مختلف مورد معامله قرار می گیرد.

البته ایرادات پیش فروش ساندرو باعث شده بود تا شورای رقابت چند ماه پیش به سایپا اعلام کند که در روند پیش فروش مقررات و مدیریت لازم را انجام دهد اما گویا هنوز این مشکلات برطرف نشده است. در حال حاضر دو روز از پایان پیش فروش ساندرو استپ وی توسط این شرکت می گذرد و فروش حواله های سال 96 این خودرو با تحویل خرداد و تیر ماه 96 در بازار رونق پیدا کند.

در یکی از این تبلیغات اعلام شده که حواله خودروی ساندور استپ وی اتوماتیک با قیمت 29 میلیون تومان تحویل تیرماه 96 به فروش می رسد که مشتری باید در زمان تحویل 24 میلیون دیگر پرداخت و در نهایت خودرو را بنا به اذعان آنها با قیمت 53 میلیون تومان خریداری کند. در این تبلیغات به اختلاف قیمت این خودرو در بازار اشاره شده که مشتریان با خرید این حواله ها می توانند سرمایه گذاری خوبی را انجام دهند.

در تبلیغ دیگری زمان تحویل ساندور استپ وی اتوماتیک اردیبهشت 96 اعلام شده که مشتری باید 30 میلیون حواله را خریداری و در زمان تحویل 25 میلیون و 500 هزار تومان دیگر بدهد که در نهایت این خودرو برای آنها 55 میلیون و 500 هزار تومان تمام می شود.

برخی از فروشندگان خودرو معتقدند این حواله را خود نمایندگی ها فروش خودرو به طرق مختلف خریداری و از طریق این تبلیغات و اختلاف قیمت بازار تا کارخانه  در صدد کسب سود بسیار هستند که در این میان نبود نظارت بخش های متولی بسیار کم رنگ است این در حالی است که قرار بود برای رعایت حقوق مصرف کنندگان و کاهش شکاف قیمتی در بازار اقدامات لازم در سطح بازار از سوی مسئولان مربوطه انجام شود.

در حال حاضر قیمت کارخانه ساندور استپ وی اتوماتیک 52 میلیون و 550 هزار تومان است اما در بازار با قیمت حدود 61 میلیون به فروش می رسد. همچنین مدل دنده ای این خودرو هم در کارخانه 46 میلیون و 550 هزار تومان و در بازار حدود 54 میلیون تومان است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. با عرض سلام خدمت مخاطبین . من متقاضی خودرو ساندرو استپ وی بودم . روز ثبت نام از ساعت 11 صبح شروع به ثبت نام کردم . بیش از حدود بیست بار سعی کردم ولی هر دفعه بعد از کلی معطلی در وسط مراحل ثبت نام قطع میشد . حتی دو سه دفعه تا مرحله پایانی که واریز پول بود رفتم ولی یک دفعه قطع میشد . دوستم که در برنامه نویسی مهارت داشت کنارم بود همون موقع وارد سیستم برنامه dos سایت پارس خودرو شد متوجه شدیم سایت در حالت time out بود و کار نمیکرد . یعنی بعبارتی سرکار بودیم در حالی که سایت تا مرحله ای از ثبت نام جلو میرفت . مسولین فکر میکنن همه مثل خودشون نفهم هستن . ببخشید اینو گفتم آخه خیلی وقتم رو گرفت حتی سایت تا ساعت 7:30 فردا صبحش همین مراحل رو حتی تا مرحله پایانی میرفت ولی قطع میشد در صورتیکه عنوان میکنن یک ساعته پر شده . خدا نگهدار

    1. دقیقا همینطوره، من خودم حدود طه چها ساعت داشتم تلاش میکرد هر دفعه تا مراحلی جلو میرفتم حتی یک بار هم تا مرحله انتخاب نمایندگی رفتم ولی هربار خطار time out میداد ولی هیچوقت پیغام تکمیل ظرفیت نداد، حالا چطوری میگن یک ساعته ظرفیت تکمیل شده، نمیدونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *