آخرین اخبار

خبرهای خوب برای صنعت خودرو

عضو شورای سیاست‌گذاری خودرو گفت: طی 2 هفته آینده خبرهای خوبی از صنعت خودرو در راه خواهد بود و قطعا تا پایان سال برخی قراردادهای خودرویی به سرانجام می‌رسد.

ساسان قربانی در نشست خبری چهارمین همایش بین‌المللی خودرو اظهار داشت: در حال حاضر صنعت خودرو در کشور ماه جایگاهی برجسته دارد؛ چراکه زمانی که صنعت خودرو حرکت می‌کند، رشداقتصادی نیز حرکت خواهد کرد.

به گزارش کارنت به نقل از خبرآنلاین، وی با بیان این‌که صنعت خودرو اثر بسیاری روی صنایع پایین‌دستی دارد، عنوان کرد: طی 2 هفته آینده خبرهای خوبی از صنعت خودرو در راه خواهد بود و به طور قطع تا پایان سال برخی قراردادهای خودرویی به سرانجام می‌رسد.

عضو شورای سیاست‌گذاری خودرو تصریح کرد: بسیاری از قراردادهای خودرویی در مقطع تصمیم‌گیری نهایی قرار دارد.

قربانی با اشاره به سرانجام مذاکرات سیتروئن با خودروسازان داخلی، متذکر شد: این موضوع همچنان با جدیت پیگیری می‌شود و امیدوار هستیم به زودی نتایج آن اعلام شود.

وی گفت: یک‌سری از قراردادها بسته شده و یک‌سری هم در حال مذاکره هستند. هنوز اعلام نشده که در آن زمان به امضا خواهد رسید. اما در هفته‌های پیش رو خبرهای خوبی در صنعت خودرو به گوش خواهد رسید.

قربانی در ادامه تاکید کرد: قطعه‌سازان داخلی برای گسترش همکاری‌های خود با خودورسازان فرانسوی، درحال مذاکره هستند؛ البته برخی از این قطعه‌سازان مذاکرات خود را نهایی کردند، ولی بنا به دلایلی آن را رسانه‌ای نمی‌کنند.

عضو شورای سیاست‌گذاری خودرو گفت: به اعتقاد من روند مذاکرات قطعه‌سازان با شرکای فرانسوی با سرعت بیشتری دنبال می‌شود و در آینده نتایج خوبی خواهد داشت.

قربانی در عین حال در پاسخ به این پرسش که تاکنون چه میزان سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت خودرو صورت گرفته است، گفت: بنده اطلاع خاصی از میزان سرمایه‌گذاری‌ها ندارم. تنها به طور کلی می‌دانم مذاکرات در حال انجام است و به زودی به نتیجه خواهد رسید.

وی اعلام کرد: خودروسازان در حال مذاکره با فولکس واگن، ولوو، اسکانیا، فیات، بی‌ام‌و و بنز هستند، اما باید قبول کنیم امروز شریک تجاری صنعت خودروی ایران فرانسوی‌ها هستند و به همین دلیل، سهم آنها در تعاملات و قراردادها بیشتر از سایر شرکای خارجی است.

عضو شورای سیاست‌گذاری خودرو در پاسخ به این پرسش که چرا صنعت خودرو همچنان حجم زیادی از همکاری‌های خود را با فرانسوی‌ها انجام می‌دهد و تمایلی به انتخاب شرکای دیگری ندارد، گفت: این موضوع به سیاست‌گذاری‌های وزارتخانه مرتبط است. آنها باید توضیح بدهند که چرا از میان شرکت‌‌های خارجی، سهم زیادی را در همکاری‌های خود به فرانسوی‌ها داده‌اند.

قربانی خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰۰ مهمان خارجی در چهارمین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران حضور خواهند داشت و سخنرانانی از کشورهایی چون آلمان، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، فرانسه، ژاپن و کره‌جنوبی در این همایش سخنرانی خواهند کرد

برچسب ها

یک نظر

  1. ایرانی فقط : حرف حرف حرف حرف حرف عمل هیچ هیچ هیچ …دیدین این مجریای حراف الکی تلیویزونرو همینه فقط حرف حرف چرت و پرت.تا قدر مردم ایرانو ندیدنیم و تا دلمون برای این سزمین وطنمون نسوزه خدا هیچ وقت نظرشو به ما نمیکنه …قابل توجه مسئولین که به فکر نفع خودشونن اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *