آخرین اخبار

رونمایی از ماکت خودرو خورشیدی سپهر در دانشگاه علم و صنعت

مراسم رونمایی از ماکت خودروی خورشیدی سپهر سه شنبه ۱۹ بهمن با حضور مدیران ارشد چند دانشگاه برتر کشور، شرکت‌های برتر خودروسازی و مدیران بخش خصوصی در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می‌شود.

به گزارش کارنت به نقل از روابط عمومی دانشگاه علم وصنعت؛ رامین هاشمی عضو هیئت علمی دانشکده مهندس مکانیک گفت: در طراحی بدنه این خودرو از فناوری پیشرفته ای استفاده شده که مصرف انرژی آن را به میزان چشمگیری کاهش می دهد.

‌وی افزود: تمام مراحل طراحی مفهومی، طراحی نهایی و تحلیل و بهینه سازی و نمونه سازی مجموعه های مختلف خودرو از جمله سازه و بدنه، سیستم تعلیق، ترمز، فرمان و سیستم های برقی توسط اعضای گروه دانشجویی و در طول بیش از 14 ماه انجام شد که حاصل آن ارائه طرح نهایی وآماده ساخت خودروی خورشیدی سپهر و نمونه ساخته شده است.

هاشمی گفت: ‌اجرای این طرح زمینه را برای شکوفایی و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاهیان و بسترسازی برای اجرای ایده های نوین و ترویج و توسعه فرهنگ پژوهش و فناوری در حوزه انرژی خورشیدی هموار خواهد کرد.

وی افزود: در این مراسم جمعی از اساتید و مسئولین محترم دانشگاه های علم و صنعت ایران و دانشگاه خواجه نصیر، مسئولین محترم پژوهشگاه های ناجا، جمعی ازمدیران شرکت های ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو و گروه بهمن و جمعی ازمدیران محترم شرکت های بخش خصوصی حضور دارند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *