آخرین اخبار

پرفروش ترین خودرو لوکس جهان به آخر خط رسید

اینجا، جاییست که داستان نسل فعلی فانتوم، رولزرویسی که این برند را به قرن بیس و یکم آورد به پایان می رسد. پس از ۱۳ سال تولید متداوم در Goodwood انگلستان، هفتمین نسل فانتوم به بخشی از تاریخ مبدل شد.

رولزرویس نام این آخرین فانتوم ۷ را “پژوهشی در دنیای لاکچری” میگذارد و دلیل این نام گذاری از ظاهرش مشخص است.در کابین این مدل که توسط یک کلکسیونر شیفته روحیه اکستازی سفارش داده شده، از چوبی جذاب در سرتاسر کابین با آستر مدل اقیانوسی دهه ۱۹۳۰ استفاده شده است.

سازندگان این رولز رویس جلوی کابین و بر روی داشبورد، ساعتی تعبیه کردند که با طراحی آستر اقیانوسی مطابقت دارد. همچنین کف پوش های خاص این مدل با سنت گرایی خاص مشتریان رولزرویس انتخاب شده است.
بدنه خارجی را به رنگ آبی مخملی رنگ آمیزی کرده اند که بسیار باشکوه به نظر می رسد در آخر، تندیس Ecstasy (مجسمه مشهور رولزرویس) را در جلو را می بینید که از نقره ساخته شده است. مسلما کلمه “نفیس” بهترین صفت برای توصیف فانتوم ۷ است.

سرپرست خط تولید آقای Torsten Muller-Otvos در خصوص پایان تولید فانتم می گوید: “با آنکه فانتوم ۷ با جلال و شکوه از صحنه خارج می شود، ما مسیر حرکت آن را با قدرت بیشتر و ایده های تازه تری ادامه می دهیم.
او همچنین با اشاره به تولید مدل سری هشتم از فانتوم افزود : “یک خودروی جدید با معماری کاملا متفاوت قرار است که آینده مشهورترین برند لاکچری جهان را ترسیم کند.”

فانتوم ۷ که در سال ۲۰۰۳ از آن رونمایی شده و برنده خودرو سال Top Gear Car شده بود، اولین رولز رویسی به حساب می آید که تحت هدایت گروه BMW ساخته شده است.

البته فانتوم حالا فقط در فرم سدان تولید نمی شود و رولزرویس اخیرا به آن مدل هایی مانند دراپ هد و کوپه را افزوده است.
قرار است تولید خودرو جدید در سال ۲۰۱۸ آغاز شود و فاننتوم جدید بر روی یک پلتفرم جدید تمام آلومینیوم بنا خواهد شد. این خودرو بر روی پلت فرمی مشترک با اولین SUV رولزرویس یعنی Cullinan شکل خواهد گرفت. مدلی که قرار است در رقابت با بنتلی Bentayga درآمد بالایی را برای رولزرویس به ارمغان آورد
منبع : دیجیاتو

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *