آخرین اخبار

فولکس بزرگترین تولیدکننده خودرو در سال 2016

به گزارش کارنت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ کمپانی خودروسازی فولکس واگن آلمان موفق شد به چند سال صدرنشینی تویوتا، رقیب ژاپنی‌اش، در بیشترین زمینه ساخت تعداد محصولات در سال خاتمه دهد و عنوان بزرگترین تولیدکننده سال 2016 را به دست آورد.
مقامات تویوتا به تازگی اعلام کردند فروش سالانه این شرکت خودروسازی در سال 2016، 10 میلیون و 175 هزار دستگاه بوده است. این درحالیست که فولکس واگن چند هفته پیش، تولیدات خود را در سال 2016، 10 میلیون و 213 هزار دستگاه اعلام کرده بود. چندی بعد فولکس واگن آمار اعلام شده را کمی اصلاح کرد و تعداد خودروهای فروخته شده این برند آلمانی را در سال 2016، 10 میلیون 300 هزار دستگاه اعلام کرد. لازم به ذکر است تویوتا فقط تعداد محصولات فروخته شده را اعلام کرده و مشخص نیست آیا این رقم با تعداد محصولات تولیدی تویوتا برابری می‌کند یا خیر.
آمارهای ارائه شده از سوی دو شرکت خودروسازی مطرح جهانی نشان می‌دهد، حجم فروش محصولات فولکس واگن و تویوتا فقط 100 هزار دستگاه با یکدیگر تفاوت داشته است.
رتبه‌بندی رسمی برترین خودروسازان جهان را سازمان بین‌المللی تولیدکنندگان خودروهای موتوری (او آی سی اِی) که مقر آن در پاریس است، اعلام می‌کند. این نهاد بین‌المللی برای ارائه فهرست نهایی برترین خودروسازان، به حجم فروش محصولات توجه ندارد؛ بلکه حجم تولید محصولات را مدنظر قرار می‌دهد.
برخی از کارشناسان معتقدند احتمالا اعلام آمار رسمی از سوی این نهاد بین‌المللی با آنچه از سوی شرکت‌های خودروسازی ارائه شده است، کمی تفاوت داشته باشد.
تويوتا در 4 سال گذشته همواره برترین خودروساز جهانی در تولید محصولات بوده؛ اما ظاهرا این عنوان را در سال 2016 به فولکس واگن واگذار کرده است. تولید محصولات تویوتا در سال 2016 با 1.3 درصد و فولکس واگن 3.8 درصد رشد همراه بود.
این عنوان برای فولکس واگن در حالی به دست آمد که این شرکت در سال گذشته با رسوایی تقلب در نرم‌افزارهای نشان‌دهنده آلاینده‌ها نیز مواجه شده بود.
تويوتا پیش‌بینی می‌کند در سال 2017، 10 ميليون و 230 هزار خودرو تولید کند.
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *