آخرین اخبار

کیفیت خودروهای داخلی متحول خواهد شد

امسال تولید خودرو درکشور 38 درصد رشد داشته است.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و سرپرست مرکز روابط عمومی این وزارتخانه در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو در اصفهان سهم دولت را در صنعت خودروسازی کشور 15 درصد اعلام کرد و گفت: به طور قطع سال آینده کیفیت خودروهای داخلی متحول خواهد شد و بخشی از قراردادهای فروش خودرو به کشورهای هدف با مشارکت خارجی ها و انتقال دانش و فناوری و همچنین فروش قطعات خودروها به دیگر کشورها از جمله اقدامات برای سال آینده است.

به گزارش کارنت به نقل از صدا و سیما، فرزاد خلفی با اشاره به گام های موثر دولت در حوزه اشتغال، کارآفرینی و تولید ملی  افزود: بیش از دو هزار واحد تولیدی صنایع کوچک و متوسط راکد درکشور راه اندازی شده اند، همچنین بیش از 20 هزار واحد صنایع کوچک و بزرگ با تسهیلات وزارت صنعت فعال شدند.

وی بر هدف دولت در توسعه وایجاد اشتغال در بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: اکنون بیش از هشت میلیارد دلار جذب سرمایه گذاری خارجی شده که پنج میلیارد و 500 میلیون دلار آن پس از برجام در کشور محقق شده است.

سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین به رشد سه وهفت دهم درصدی اقتصاد در حوزه صنعت در امسال اشاره کرد و افزود: نخستین بار تراز تجاری کشور مثبت و شاهد پیشی گرفتن صادرات از واردات بودیم.

فرزاد خلفی یکی از راهکارهای بروز رسانی واحدهای تولیدی را ایجاد خلاقیت ونوآوری دانست و  گفت: هر واحد تولیدی و تجاری عمر مشخصی دارد و ادامه کار آن وابسته به نوع مدیریت، نظارت، دانش روز و بکارگیری فناوری است و لازم است انگیزه های لازم را در واحدهای تولید ایجاد کرد.

وی افزود: در سه سال گذشته بیش از 14 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و معدن کشور تزریق شده است.

مشاور وزیر صنعت ، معدن وتجارت گفت: نمی توان مردم را وادار به خرید کالای ایرانی کرد اما می توان آنها را تشویق به خرید کالاهای باکیفیت ایرانی کرد.

فرزاد خلفی افزود: کیفیت خودروی ایرانی متناسب با قیمت آن افزایش می یابد همچنین نباید سهم خودرو ایرانی را در اقتصاد کشور نادیده گرفت و لازم است  از تجارب خودروسازی دنیا استفاده کرد.

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو با حضور گروه های صنعت خودروسازی داخلی ونمایندگان خارجی از ساعت  16 تا 22  تا 8 بهمن در نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان دایر است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *