آخرین اخبار

الگو برداری مرسدس بنز از ایران خودرو

benz-amg-2017

در سنوات اخیر بارها شاهد این امر بودیم که ایران خودرو ماشینی که حتی مشتری آن را ندیده است به راحتی پیش فروش کرده و مشتریان بدون داشتن اطلاعات دقیقی از خودروی مورد نظر مبلغ را به ایران خودرو پرداخت کرده اند.

این فروش خنده دار در صنعت خودرو بیشتر شبیه به یک شوخی بود اما این روزها اخباری از مرسدس بنز منتشر شد که نشان می دهد آن ها هم برای فروش ابر خودروی جدیدشان راه ایران خودرو را پیش گرفته اند اما محصولات بنز کجا و محصولات ایران خودرو کجا!

در ادامه مطلب به جزئیاتی در مورد این ابر خودرو اشاره می کنیم:

طبق گزارش های اخیر،کمپانی‌مرسدس بنز اعلام کرده است که از ابر خودروی AMG جدیدش پاییز امسال در فرانکفورت رونمایی خواهد کرد.همه علاقه مندان به خودرو و بخصوص علاقه مندان به مرسدس منتظر هیجان انگیزترین مدل امسال این‌کمپانی هستند.بنز که امسال آمار فوق العاده ای در رشد فروش AMG داشت احتمالا با رونمایی این مدل موفقیت های زیادی را برای خود رقم خواهد زد.طبق نظر کارشناسان موفقیت اخیر مرسدس بنز در سال ۲۰۱۶ مقدمه ای بود برای رشد چشمگیر این کمپانی‌در سال های آتی و ابر خودروی AMG می تواند نقطه عطفی برای رشد ۲۰۱۷ کمپانی‌ باشد.

گفته شده این ماشین موتور ماشین های مسابقه ای فرمول یک را دارد با این تفاوت که این خودرو فقط برای مسابقه استفاده‌ نمی شود بلکه شما با این ابر خودرو می توانید جاده ها را چنگ‌بزنید.تنها با استفاده از منبع برقی موتور ترکیبی این‌ماشین می توانید ۲۵ کیلومتر رانندگی کنید اما نکته جالب در باره قدرت فوق العاده این موتور ترکیبی است که می تواند همزمان با برق و بنزین قدرتی فوق العاده تولید کند.موتورهیبریدی ۱.۶ لیتری توربو شارژ و V6 که توانایی تولید قدرتی بالاتر از ۱۰۰۰ اسب بخار را خواهد داشت.

benz-amg-2017-2

انتظار می رود به عنوان یک ابر خودرو یا همان hypercar مدل جدید مرسدس بنز رقیبی سرسخت برای مدل های لافراری یا پورشه اسپایدر و یا حتی بوگاتی‌چیرون باشد.

خریدارانی که قصد خرید این‌مدل را دارند می توانند تست درایو این خودرو را در سال ۲۰۱۸ انجام دهند اما خودروی خریداران در سال ۲۰۱۹ به آن ها تحویل داده خواهد شد.همچنین تولید این مدل محدود به ۲۰۰ تا ۳۰۰ دستگاه می شود اما نکته عجیب در مورد خرید این ماشین آن است که فروش این ماشین قبل از رونمایی آن صورت خواهد گرفت!در واقع خریداران قبل از این که ماشین در فرانکفورت رونمایی شود آن را خریده اند و احتمالا دو سال بعد خودروی خود را تحویل خواهند گرفت که با توجه به تعداد محدود تولید این مدل انتظار می رود که خیلی زود قبل از رونمایی تمام این تعداد فروخته شود.

اما در هر صورت آنچه در فرانکفورت همزمان با پنجاهمین سالگرد AMG قرار است به نمایش گذاشته شود کانسپت نیست،بلکه خودرویی است که فروخته هم شده و قطعا تولید خواهد شد.

مدیران بنز گفته اند هنوز در مورد نام گذاری این مدل تصمیمی گرفته نشده و آنها به دنبال نامی الهام‌بخش برای آن هستند.البته طبق گزارش ها حدس گمان هایی برای نام‌گذاری این مدل عنوان شده که هنوز قطعی نیست.

benz-amg-2017-3

اطلاعاتی که در حال حاضر از این ماشین منتشر شده آن است که این ماشین موتور فرمول ۱ و ۲ صندلی خواهد داشت.سیستم انتقال قدرت AWD خواهد بود طوری که بخش بنزینی قدرت را به محور عقب و موتور برقی قدرت را به محور جلو منتقل خواهد کرد همچنین این ‌ماشین بسیار سبک خواهد بود،وزن این ماشین با بدنه فیبر کربنی کمتر از ۱ تن تخمین‌زده شده است.

گفتنیست قیمت این ماشین بالاتر از ۲.۱ میلیون دلار است و مدیر فروش بنز اعلام کرده است که در حال حاضر بیش از ۳۰۰ نفر از مشتریان برای خرید این مدل ابراز تمایل کرده اند که از نقاط مختلف دنیا هستند.همچنین گفته شده‌که طراحی این ماشین کاملا انجام شده و مرسدس در حال طراحی‌جزئیات است.

حالا برای دیدن این‌ماشین باید صبر کرد و دید‌که اینبار مرسدس شاهکار جدیدش را چگونه عرضه می کند.
محمدرضا پاداش – اسب بخار

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *