آخرین اخبار

قیمت خودروهای وارداتی چگونه تعیین می شود؟

این روزها شاهد آن هستیم که قیمت خودروهای داخلی پرطرفدار بر اساس قوانینی تعیین می شود و از طرفی وقتی حرف از افزایش قیمت می شود، برخی نهاد ها و اکثر مشتریان اعتراض می کنند.

این اعتراض ها تا حدی باعث می شود که در حین قیمت گذاری جدید، تمام جوانب در نظر گرفته شود و از طرفی تا حدی قیمت جدید نسبت به قبل تغییر چندانی نداشته باشد. ولی در بحث قیمت گذاری خودروهای وارداتی شاهد آن هستیم که هیچ قائده و قانون خاصی وجود ندارد و این وسط، واردکنندگان شخصی، تعیین قیمت های دلبخواه را برای خودروهای خود می گذارند. تنها مشتریان می دانند که به فلان خودرو انقدر تعرفه و فلان میزان تبصره و… تعلق می گیرد. ولی امروز در اکثر خودروهای وارداتی، هر طور که قیمت خودروها را حساب می کنیم، اختلاف قیمت فاحشی با محاسبات در بازار دارد. در این میان تنها برخی برندها که به صورت رسمی فعالیت می کنند و از طرفی درخواست خرید خود را مستقیما از شرکت مادر انجام می دهند، تا حدی قیمت های قابل قبولی در بازار دارند. به عنوان مثال محصولات میتسوبیشی، برخی خودروهای رنو و DS، تا حد زیادی با تعرفه و ضوابط واردات همخوانی دارند و قیمت گذاری آن ها خارج از عرف انجام نمی شود.

اگر بخواهیم مثال راحتتری را بزنیم، خودرو ۱۴۰ هزار درهمی که با برند DS در بازار امارات متحده عربی فروخته می شود، این روزها در بازار ایران حدود ۲۱۷ میلیون تومان قیمت دارد. حال خودروی ۱۳۰ هزار درهمی هیوندای در بازار ایران با قیمتی بیش از ۲۳۰ میلیون تومان معامله می شود و گاهی تا ۲۵۲ میلیون تومان قیمت گذاری می شود. وقتی که وارد بحث رقابت خودروها می شویم، کراس اوور ژاپنی میتسوبیشی که در بازار منطقه خلیج فارس حدود ۱۰۰ هزار درهم قیمت دارد، در بازار ایران با بهای ۱۷۲ میلیون تومان معامله می شود و رقیب هم کلاس آن با قیمتی کمتر از ۹۵ هزار درهم، تا ۱۹۷ میلیون تومان هم به فروش می رسد. یا وقتی احتمال داده می شود که رنو کولئوس ۱۱۵ هزار درهمی در ایران با قیمتی حدود ۲۰۰ میلیون تومان عرضه شود، در بازار آزاد شاهد هستیم که تویوتا راو۴ که قیمتی حدود ۱۲۰ هزار درهم دارد با قیمت بیش از ۲۵۰ میلیون تومان معامله می شود. وقتی هم که تلیسمان ۱۱۰ هزار درهمی با قیمت ۱۸۵ میلیون تومان به فروش می رسد، در بازار آزاد، رقیب کره ای ۱۰۰ هزار درهمی آن را یعنی کیا اپتیما را با قیمت ۲۰۸ میلیون تومان برای فروش می گذارند. البته که گاهی شاهد آن هستیم که قیمت به نسبت واقعی نمایندگان رسمی، در بازار تغییر می کند و نمایشگاه داران با سود خودروهای این شرکت ها را برای فروش می گذارند و اختلاف قیمتی را با شرکت در نظر می گیرند. ولی وقتی که خودشان خودروهای وارداتی را بدون واسطه در نمایشگاه های خود می فروشند، باز هم با سود نامتعارف و خودروها را با قیمت نجومی معامله می کنند.

جالب است بدانید که این روزها شرکت های واردکننده خودرو به صورت رسمی، برای قیمت گذاری های خود دلایلی چون هزینه های جاری شرکت را عنوان می کنند و کلی خرج که باید برای واردات خودرو و فروش آن انجام داد را، روی قیمت تمام خودرهای خود سرشکن می کنند. ولی چه طور می شود که یک واردکننده شخصی که کار خود را با افرادی بسیار کم و بدون هزینه جاری بالا انجام می دهد، باز هم خودرو را با سود بالا در بازار برای فروش می گذارد. پس می توان نتیجه گرفت که بخش عمده گرانی های بازار خودروهای وارداتی، تقصیر واردکننده های شخصی است و آن ها هستند که بازار را از کنترل خارج می کنند. پس شاید بهتر باشد که برای کنترل بازار نهادی وارد این قضیه بشود و جلوی این سودهای نامتعارف را بگیرد. جالب است بدانید که واردکنندگان شخصی در اکثر مواقع خودروهای جدید را وارد کشور می کنند و نسل جدید خودروها را با قیمت دلبخواه روانه بازار می کنند.

اسب بخار

برچسب ها

‫3 نظرها

  1. اقای محترم تقصیرنمایندگی هست.یادت رفت اگر شما تعدادبالاخریدکنید شامل تخفیف خیلی ویژه ایی میشید اون شخصی که تک وارد میکنه اخه چه سودی برداشت میکنه شما اینونمیبینی که شخص وارد کننده باید چه عوارضی بخره مثل ثبت سفارش مثل 3درصد گارانتی و یکماه پولش میخوابه تا خودرو پلاک بشه.فعلا که واردات هم تعطیل شد

  2. باسلام فکر کن بهترین نمونه کرمان موتور ومدیران خودرو هستند اصلا هیچ قانونی ندارد قیمت گذاری روی محصولاتشون در امسال چندین بار افزایش قیمت دادن خدا کند اون طرف کره زمین(امریکا) کسی عطسه نزنه وگرنه بازم گرون میکنند!

  3. بهترین روش مقایسه قیمت ارزان یا گران بودن خودروی وارداتی این است که قیمت فروش در ایران را بر قیمت فروش در امارات بر هم تقسیم کنیم. عدد بدست امده قمیت درهم را برای خریدار معلوم میکند. برای مثال اگر قیمت درهم یک خودرو 2500 تومان بشود و قیمت درهم همرده دیگر این خودرو 2000 تومان بشود .بدیهی است که خرید خود روی همرده اقتصادی تر میباشد. بر مبنای دلار هم میشود این محاسبه رو انحام داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *