آخرین اخبار

ضرورت طراحی خودروهای برقی در سایپا

طراحی خودروهای برقی از راهبردهای گروه خودروسازی سایپا در جهت کاهش آلودگی هوا و کمک به ایجاد هوای پاک است.

به گزارش کارنت به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ مهدی جمالی با تاکید بر اجرای برنامه های این گروه خودروساز در ارتقای کیفیت تولیدات در سال 96 گفت : از مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا درخواست کردیم برای برنامه ریزی و کسب دانش فنی که به طراحی پلتفرم های مورد نیاز خودروهای برقی منجر شود اقدام کند.

وی ضمن تاکید بر لزوم توجه همگانی به پیشرفت سریع فنی و تکنولوژیکی تولید این خودروها گفت : در آینده نزدیک این نوع خودرو در کاهش مصرف سوخت های فسیلی نقش اساسی خواهد داشت و قطعا تمام خودروسازان جهانی در این مسیر حرکت خواهند کرد و بر همین اساس هم گروه سایپا نیز برنامه ریزی بلندمدت خود را بر طراحی این نوع خودروها قرار داده است.

جمالی با تاکید بر لزوم حفظ و صیانت از محیط زیست و جلوگیری از ایجاد آلودگی هوا و صدا گفت : یکی از بارزترین و مهم ترین مسایل امروزه دنیا، حفظ و نگهداشت مسایل زیست محیطی است که امیدواریم با هماهنگی هیات مدیره مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا، بتوانیم با ایجاد معاونت طراحی و تولید خودروهای برقی در راستای تمرکز و تسریع در تولید پلت فرم این نوع خودروها اقدام بزرگی را انجام دهیم.

وی در بخشی از اظهارت خود با بیان ضرورت طراحی و تولید این نوع خودرو گفت: با توجه به درک نیاز به این موضوع، در گروه سایپا تمام مدیران ارشد گروه در این راستا آماده همکاری هستند و شخصا به صورت ماهیانه گزارش اقدام ها، در خصوص خودروهای برقی را ارزیابی می کنم و در جریان روندکار هستم.

مدیرعامل گروه سایپا تاکید کرد: در این مسیر ضمن تکیه بر توان متخصصان داخلی گروه سایپا از توان شرکای خودروساز خود در این زمینه نیز بهره خواهیم جست تا به سرعت گام برداریم و در سال های آینده نیز امیدواریم با برنامه ریزی انجام شده، گروه سایپا بتواند اقدام های مثبتی انجام دهد.

بهره گیری از خودروهای برقی با نگاه به استفاده کمتر از سوخت های فسیلی در جهت حفظ و نگاهداشت مسایل زیست محیطی و کاهش آلاینده ها مدت زمانی است که از سوی خودروسازان بزرگ جهان مورد توجه قرار گرفته و محصولات بسیار خوبی با آلایندگی بسیار اندک تولید شده است.

گروه سایپا نیز بر همین اساس در نظر دارد که در این زمینه با برنامه ریزی های انجام شده بتواند گام های مهمی در داخل کشور بردارد.
فروش نقدی محصولات گروه خودروسازی سایپا با پلاک سال 96
معاون بازار یابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: فروش نقدی محصولات گروه خودروسازی سایپا با پلاک سال 96 طی چند روز آینده آغاز خواهد شد.

بنابر گزارش سایپانیوز، رضا تقی زاده با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی مجوز پلاک سال جدید را به همه شرکت‌های خودروساز ارائه داده است، گفت: بر همین اساس شرکت سایپا از 10 روز دیگر خودروهای فروش نقدی خود را با پلاک سال 96 به بازار عرضه می‌کند.

وی افزود: خودروهایی که به صورت اعتباری به فروش رفته است با پلاک سال 95 به مشتریان خودرو تحویل داده می‌شود.

تقی زاده تصریح کرد : تاخیر صورت گرفته در عرضه خودروهای مدل سال 96 در شرکت سایپا به دلیل ایجاد مباحث فنی در موضوع مدنظر است و در حال حاضر به دنبال ایجاد زیرساخت‌های لازم به منظور تولید خودروهای مدل سال 96 هستیم.

معاون بازاریابی و فروش گروه سایپا تاکید کرد: به دنبال مذاکرات خودروسازان با پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص تغییر زمان عرضه این خودروها به اوایل دی ، پلیس راهور در نامه‌ای در تاریخ 10 دی‌ماه سال جاری، مجوز عرضه خودروها با پلاک مدل سال 96 را صادر کرد و برهمین اساس شرکت‌ها در فروش‌های نقدی خود خودروهای مدل جدید را به بازار عرضه می‌کنند.

وی گفت : تنها تفاوت خودروهای مدل جدید با سال گذشته در کد شاسی آن است که بر روی بدنه خودرو حک می‌شود و در این کد، یکی از بخش های آن نشان‌دهنده سال تولید خودرو است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *