آخرین اخبار

تعرفه آرم طرح ترافیک برای سال 96 اعلام شد

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: تعرفه مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک سال 96 پایتخت در جلسه امروز شورا با افزایش 5 تا 15 درصدی نسبت به سال گذشته به تصویب رسید.

اقبال شاکری روز یکشنبه افزود: براساس مصوبه اعضای شورای اسلامی شهر تهران، تعرفه طرح ترافیک سال 96 برای خودروهای عمومی 5 درصد، خودروهای شخصی 10 درصد و خودروهای دولتی 15 درصد افزایش یافت.

وی اظهار کرد: درهمین ارتباط صدور مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک سال 96 برای خودروهای برقی رایگان است و تعرفه صدور طرح برای خبرنگاران و گروه های خاص سهمیه بگیر نیز تغییری نسبت به سال گذشته ندارد.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: براساس این مصوبه، تعداد سهمیه مجوزهای شناور ورود به محدوده طرح ترافیک سال 96 تهران نیز 50 درصد کاهش یافته است.

شاکری افزود: نرخ مجوز روزانه ورود به محدوده طرح ترافیک سال آینده 34 هزار و 300 تومان تعیین شده است.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر تهران، در سال 96 در مجموع 85 تا 100 هزار مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک تهیه و صادر می شود.

تعرفه های مصوب شورای شهر در خصوص مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک سال 96 پایتخت، پس از تایید نهایی و ابلاغ فرمانداری شهرستان تهران اجرایی می شود.

محدوده طرح ترافیک شهر تهران از شمال خیابان مطهری، از جنوب شوش، از غرب خیابان کارگر، از شرق 17 شهریور و شریعتی تعیین شده است.

تردد همه خودروها (به جز وسایل نقلیه عمومی، امدادی، نظامی، انتظامی) در هسته مرکزی و محدوده طرح ترافیک ممنوع است و تنها خودروهایی که دارای مجوز ورود به طرح ترافیک هستند، می توانند در این محدوده تردد کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *