آخرین اخبار

چرا برخی چینی ها در تست های کیفیت ایران شرکت نمی کنند؟

اگر به جدول کیفیت خودروهای تولیدی آذر ماه ۱۳۹۵ نگاه کنید، شاید برایتان جای سوال باشد که چرا برخی خودروهای چینی تازه وارد به خطوط تولید داخلی، هنوز مورد بررسی کیفی قرار نگرفته اند و چرا رسانه ها نسبت به این مسئله واکنش نشان نمی دهند؟

امروز خودروهایی چون چانگان CS35، دانگ فنگ H30 کراس، برلیانس H200 و… در بازار فروخته می شوند و اتفاقا در ماه آذر هم با تیراژی بالای ۵۰۰ دستگاه و گاهی بیش از هزار و پانصد دستگاه هم تولید شده اند و در حال ورود به بازار کشور هستند، اما شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) هیچ صحبتی در مورد این خودروها نمی کند.
طبق آمار تولید تا به امروز ۱۹۷۵ دستگاه چانگان CS35،  و 6970دستگاه برلیانس خانواده اچ200 ، ۴۸۳۹ دستگاه دانگ فنگ H30 کراس و… به بازار عرضه شده است که هنوز مشتریان ایرانی اطلاعاتی از سطح کیفیت این خودروها ندارند و در کنار این بی اطلاعی، تیراژ بالایی از این محصولات هر ماه وارد جاده های کشور می شود. اشاره ما به این نکته پرداختن به مسائل حاشیه ای نیست و نبود منبعی برای کیفیت این خودروها، نشان از بی کیفیتی آن ها حساب نمی شود. ولی از طرفی وقتی هیچ منبع رسمی در کشور سخن از کیفیت چینی های تازه وارد به بازار نمی زند، بدیهی است که بازار شایعه ها داغ می شود و گاهی خودروهای تازه وارد محکوم به بی کیفیتی می شوند و حتی زمانی می رسد که اعتبار ISQI به خطر می افتد و حواشی در خصوص گزینش خودروها قبل از بررسی مطرح می شود. شاید بهتر باشد یکبار هم که شده برای همیشه در این خصوص صحبت شود و دلیل عدم حضور برخی خودروها در تست های کیفیت شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطرح شود.

اسب بخار

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *