آخرین اخبار

تولید محصول منطبق با استانداردهای روز در سایپا

معاون مهندسی سایپا با اشاره به اظهار نظرات اخیر در خصوص خودروهای پراید تولید پیش از سال ۱۳۸۶ اظهار کرد: از آن جایی که خودروهای تولیدی سایپا در هر مقطع زمانی، منطبق با شرایط، مولفه ها و استانداردهای زمان خود تولید می شوند، محصولات تولید ده سال پیش و ماقبل آن به دلیل فقدان فناوری و امکان نصب سامانه های پیشرفته ضد سرقت از این قابلیت بی بهره بوده اند.

به گزارش کارنت به نقل از سایپا نیوز، پرویز آفتاب سوار با بیان مطلب فوق افزود: با توجه به آمار سرقت خودروها در کشور و ضرورت ارتقا کیفی محصولات، گروه خودروسازی سایپا اقدام به طراحی و نصب سامانه ضد سرقت ایموبلایزر بر روی محصولات خود کرد و پیش از آن که این سامانه به عنوان الزام استانداردی مورد توجه قرار گیرد، سایپا محصولات تولیدی خود را به آن مجهز ساخته بود.

وی تصریح کرد: سایپا در سال 1386 اولین خودروسازی بوده که اقدام به تجهیز محصولات داخلی خود به ایموبلایزر نمود و پس از آن آمار سرقت خودروهای پراید به شکل قابل توجهی کاهش یافت.

معاون مهندسی سایپا در ادامه با اشاره به آمارهای پلیس آگاهی در خصوص کاهش سرقت خودروهای پراید تولید پس از سال 1386 خاطرنشان کرد: این موضوع به عنوان یک دستاورد مثبت برای گروه سایپا محسوب می شود و نشان می دهد سامانه ضدسرقت مورد استفاده در محصولات این گروه، در جلوگیری از به سرقت رفتن خودروها موثر بوده است.

وی متذکر شد که امکان نصب سامانه ایموبیلایزر در محصولات مدل پایین وجود دارد اما به دلیل هزینه های زیاد برای مالکین این موضوع از جانب دارندگان این خودروها مورد استقبال قرار نگرفته  است.

آفتاب سوار در خاتمه گفت: دارندگان خودروهای مجهز به ایموبلایزر هنگام خرید خودرو، از کارکرد صحیح هر دو سوییچ دریافتی (اصلی و یدکی) اطمینان یافته و در صورت عدم عملکرد صحیح به نمایندگی های مجاز مراجعه نمایند و نسبت به کددار نمودن سوییچ خودرو خود اقدام نمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *