آخرین اخبار

به زودی معاینه‌فنی نوع ۲ حذف خواهد شد

به گزارش کارنت به نقل از باشگاه خبرنگاران ، سید نواب حسینی منش مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران  اظهار داشت: با توجه به این که برای طرح ترافیک 96 داشتن معاینه فنی برتر الزامی است، متقاضیان باید در صورت داشتن معاینه فنی به یکی از مراکز جهت اخذ معاینه فنی برتر اقدام کنند.وی افزود: آن دسته از خودروهایی که معاینه‌فنی دارند، برای اخذ معاینه‌فنی برتر باید نصف هزینه آن را پرداخت کنند، اما چنانچه خودرویی فاقد معاینه فنی باشد با پرداخت مبلغ 22 هزار تومان می تواند معاینه فنی برتر اخذ کند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران گفت: در فاز نخست در کلانشهر‌ها معاینه فنی برتر الزامی و معاینه فنی نوع 2 حذف خواهد شد و سال آینده معاینه فنی برتر جایگزین معاینه فنی فعلی خواهد شد.

حسینی منش در پایان تصریح کرد: در معاینه فنی نوع 2 که تاکنون صادر می‌شده در تست‌ها دور موتور آرام در سرعت پایین ملاک تست خودروها بود، اما در معاینه فنی برتر دور موتور به پایین و بالا بررسی خواهد شد و مبنا بر این است که دور موتور RPM 2500 از 2.5 CO به 0.7 CO کاهش یابد و این موضوع کار را برای اخذ معاینه فنی سخت کرده است.

برچسب ها

یک نظر

  1. متوجه نشدم .!! یعنی آن دسته از افرادی که به قانون احترام گذارده و به اصطلاح قانون مدار بودند و بلافاصله پس از اعلام خبر جهت معاینه فنی خودروی خود اقدام نمودند باید جریمه شوند و یک بار دیگر مبلغی را پرداخت کنند و یا اینکه چون به قانون توجه داشته و سریعا اقدام کرده اند باید تشویق شوند و پولی بابت معاینه دومی نپردازند !!!؟ واقعا جای تنبیه و تشویق در نظر مسولین این سازمان کجاست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *