آخرین اخبار

نظر نهایی خود را درباره قرار داد PSA اعلام می کنیم

چندماهی از قرارداد ایران خودرو و سایپا با گروه پژو-سیتروئن می گذرد، قراردادی که نخستین قرارداد پسابرجام لقب گرفت و توجه بسیاری از کارشناسان حوزه خودرو را به خود جلب کرد.

به گزارش کارنت به نقل از هفته نامه خورد امروز، اما بعد از گذشت چندماه از امضای این قرارداد این روزها مواردی مانند استفاده از قطعه سازان ایرانی در این قرارداد و از سوی دیگر زیان هایی که قرارداد همزمان این شرکت با 2 تولید کننده اصلی خودرو کشور دارد از سوی کارشناسان مطرح می شود.  برخی معتقدند مطابق با بند 1 و 6 ماده 44 از فصل نهم اصل 44 قانون اساسی، این شیوه همکاری منجر به  ایجاد انحصار و اخلال در رقابت می شود. موضوعی که رییس شواری رقابت درباره آن می گوید: شورای رقابت نامه‌ای به ایران خودرو و سایپا نوشته و در این نامه خواسته تا قراردادها را برای شورای رقابت ارسال کنند تا با بررسی کارشناسان شورای رقابت، نظر نهایی خود را در مورد کم و کیف این قراردادها  اعلام کنیم.
رضا شیوا معتقد است به استناد همین مواد قانونی است که خواستار دریافت قراردادهای جدید خودروسازان با شرکای فرانسوی شده‌ایم که پس از بررسی نتیجه آن را اعلام و اگر این قراردادها خلاف قانون باشد جلوی اجرای آن را می گیریم.
او همچنین تاکید دارد: وظیفه شورای رقابت اجرای دقیق قانون است، ما مجری قانون هستیم و هر کار غیرقانونی ای بینیم که در حیطه اختیارات شورا باشد با آن برخورد می کنیم. تا زمانی که در شورای رقابت هستم اجرای مو به موی مواد قانونی را دنبال خواهم کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *