آخرین اخبار

تعیین تکلیف تعرفه واردات خودرو تا پایان ماه جاری

مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت با بیان اینکه در زمینه تعرفه واردات انواع خودروهای خارجی هنوز هیچ چیز مشخص نشده است.

امیر حسین قناتی گفت: باید منتظر ارایه و بررسی پیشنهادات در کمیته ذی ربط برای تعرفه واردات خودرو در سال آینده باشیم. گرچه ممکن است این تعرفه در سال آینده افزایش یا کاهش داشته باشد اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست.

وی درباره تعرفه واردات سی کی دی نیز تصریح کرد:  هنوز در زمینه تعرفه واردات خودرو و سی کی دی در سال آینده هیچ نشستی برگزار و تصمیمی اتخاذ نشده است اما با توجه به فرارسیدن فصل تعرفه‌بندی، وضعیت تعرفه‌های واردات خودرو و سی کی دی طی روزهای آینده و حداکثر ظرف مدت همین ماه مشخص و به دستگاه‌های ذی ربط ابلاغ خواهد شد.

گفتنی است برخی خبرها از ثبات تعرفه واردات خودرو در سال آینده خبر داده و اعلام کردند که این تعرفه همانند تعرفه واردات این محصولات در سال جاری بوده و تغییری نخواهد داشت. یعنی تعرفه واردات خودروهای سواری با حجم موتور تا 2000 سی‌سی همچنان معادل 40 درصد و تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور2000 تا 2500 سی‌سی نیز مانند سال‌جاری معادل55 درصد است و واردات خودروهای با حجم موتور بیش از 2500 سی‌سی نیز در سال آینده(1396) همچنان ممنوع خواهد بود .

اقتصاد آنلاین

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *